Головне управління стягнуло застосовані штрафні санкції у зв’язку з реалізацією продукції, яка не відповідала вимогам технічних регламентів

Спеціалістами відділу ринкового та метрологічного нагляду управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області в листопаді 2019 року проведено планову виїзну перевірку характеристик продукції в магазині за адресою: м. Суми, вул. Петропавлівська, буд.49.

За результатами перевірки було виявлено розповсюдження плойки-гофре ТМ «TICO Professional», модель 100204 та щипців для завивки волосся, арт-1:F21.25 CE, модель EG–ET25, які не відповідають вимогам Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання, затвердженого постановою КМУ від 16.12.2015 №1067 та Технічного регламенту з електромагнітної сумісності обладнання, затвердженого постановою КМУ від 16.12.2015 №1077. У зв’язку з цим, начальником Головного управління було прийнято рішення про відбір зразків вказаної продукції для проведення її лабораторних досліджень.

Випробуванням продукції було підтверджено, що вона не відповідає встановленим вимогам зазначених Технічних регламентів. Начальником Головного управління були прийняті рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів шляхом тимчасової заборони надання продукції на ринку до її приведення у відповідність згідно вимог діючого законодавства.

Враховуючи акт проведеної перевірки, протокол про виявлені порушення та протоколи випробувань начальником Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області прийнято постанову про накладення на суб’єкта господарювання штрафних санкцій в розмірі 150 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ч. 8 ст. 27 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», якщо за результатами експертизи (випробування) зразків продукції встановлено, що продукція є небезпечною, становить ризик та/або не відповідає встановленим вимогам, відповідний суб’єкт господарювання відшкодовує вартість відібраних зразків та проведення їх експертизи (випробування) в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Оскільки застосовані штрафні санкції та вартість витрат на проведені дослідження у встановлений законом строк не були сплачені фізичною особою-підприємцем, відділом правового забезпечення було підготовлено адміністративний позов до Сумського окружного адміністративного суду про їх стягнення.

На Сумщині викрили злочинну групу, яка постачала наркотики в колонію

Після подачі позову до суду суб’єкт підприємницької діяльності визнавши правомірність застосування штрафних санкцій добровільно сплатив застосований штраф та вартість проведених досліджень і відібраних зразків в загальній сумі 15 745 грн.

Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області попереджує суб’єктів господарювання неухильно дотримуватись вимог законодавства про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції та нагадує, що з 26.03.2020 відповідно до п.2 ч. 2 ст. 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» за введення в обіг продукції, яка не відповідає встановленим вимогам до суб’єктів господарювання можуть застосовуватись штрафні санкції у розмірі 51000 грн., а за повторне протягом періоду від одного року до трьох років вчинення такого самого порушення, за яке на особу вже було накладено штраф, – у розмірі 102000 грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *