КП «Шляхрембуд» Сумської міської ради звертає увагу сумчан на те, що при утворенні ожеледиці на дорогах міста посипання протиожеледною сумішшю здійснюється за певними маршрутами й затвердженими графіками, і не може проводитися на всіх вулицях одночасно.
Вулиці, які підлягають обробці протиожеледною сумішшю (а це, доречи, далеко не всі вулиці обласного центру, а тільки ті, утримання яких передбачене договором з департаментом інфраструктури міста) поділені на 6 маршрутів приблизно по 15 об’єктів у кожному (всього – близько 90).
До того ж слід зазначити, що піскорозкидачи не можуть працювати безперервно: періодично їм доводиться з’їжджати з маршрутів і повертатися на базу для дозаправки протиожеледною сумішшю. І це також займає певний час, адже на повну обробку одного маршруту піскорозкидачу потрібно не менш ніж три заправки.
Не впорався з керуванням – патрульні в Сумах склали на нетверезого іноземця 3 адмінматеріали
Окрім того,деякі вулиці доводиться обробляти поза графіком, як от: аварійно небезпечні ділянки, де відбуваються ДТП; під’їзні шляхи до лікарень, освітніх, соціальних установ, підприємств,що забезпечують життєдіяльність міста тощо. Повідомлення про такі ділянки надходять в диспетчерську КП «Шляхрембуд» від патрульної поліції, відділу «15-80» Сумської міської ради, юридичних та фізичних осіб.
Таким чином, коли виникає ожеледиця, обробити все місто за 1-2 години ані технічно, ані фізично нереально. Навіть попри те, що в таких випадках техніка КП «Шляхрембуд» працює у посиленому цілодобовому режимі, на обробку всього міста протиожеледною сумішшю може знадобитися до 8 годин. Тому за несприятливих погодних умов водіям у будь-якому випадку треба бути вкрай обережними на дорозі, не перевищувати швидкості, дотримуватися безпечної дистанції та інших правил дорожнього руху.
Джерело КП Шляхрембуд СМР