Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Сумській області під процесуальним керівництвом Сумської обласної прокуратури в ході проведення заходів із протидії нелегальному обігу пального припинили протиправну діяльність підпільного міні-заводу, де незаконно виготовляли пальне.
В рамках розслідування кримінального провадження за ч. 2 ст. 204 КК України було встановлено, що на території області здійснюється незаконне виробництво пального, яке в подальшому реалізується через нелегальні АЗС без сплати відповідних податків та зборів.
Встановлено, що протиправну діяльність організував мешканець м. Суми. Будучи директором товариства з обмеженою відповідальністю, в порушення статті 2 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального», здійснював переробку нафти та газового конденсату в пальне без наявності ліцензії на право виробництва пального.
Протиправна діяльність проводилася із використанням орендованих потужностей обладнання для переробки нафтопродуктів, із залученням праці найманих працівників.
Читати також: На Сумщині з’ясовують обставини ДТП, у якій травмувалася жінка
При цьому, будучи відповідальним за охорону праці та техніку безпеки на підприємстві, передбачаючи можливість настання суспільно небезпечних наслідків у виді загрози загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків (завдання шкоди здоров’ю працюючим, ураження електричним струмом, виникнення надзвичайних ситуацій, аварій, пожеж), легковажно розраховуючи на їх відвернення, будучи відповідальною особою, яка зобов`язана дотримуватися правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на підприємстві, проявляючи злочинну бездіяльність та не виконуючи дії, спрямовані на дотримання вимог нормативних актів, що містять правила виконання відповідних робіт, допустив функціонування обладнання для переробки нафтопродуктів, а також виробництво готової продукції.
26.04.2021 між прокурором Сумської обласної прокуратури та підозрюваним укладено угоду про визнання винуватості за вчинення злочинів, передбачених ч. 2 ст. 204 КК України та за ч. 1 ст. 272 КК України, а саме: у виді позбавлення волі на строк 3 роки з конфіскацією та знищенням незаконно виготовлених підакцизних товарів (палива).
Вироком Лебединського районного суду Сумської області затверджено угоду про визнання винуватості, а також встановлено стягнути з обвинуваченого на користь держави процесуальні витрати на залучення експерта у розмірі майже 20,6 тис. грн. Речові докази, а саме незаконно виготовлені підакцизні товари (пальне) у кількості понад 4 000 літрів підлягають знищенню.
ГУ ДФС в Сумській області