На засіданні в Сумській мерії начальник управління капітального будівництва Віталій Шилов розповів, що депутати не дали добро на будівництво дитсадків на еспланаді за рахунок пайових коштів АТ «Сумбуд». Чим явно поставив в глухий кут міське керівництво.
Справа в тому, що підприємство звернулося до міста з пропозицією звільнити його від сплати пайового внеску у розвиток інфраструктури Сум за рахунок будівництва комплексу з двох дитсадків на площі 1,6 га (орієнтовна сума пайових коштів – 62,2 млн. грн.). За рішенням Сумської міськради забудовника можуть звільнити від сплати пайових внесків, але для винесення питання на засідання міськвиконкому (який приймає рішення) його повинні узгодити три депутатські комісії – земельна, планово-бюджетна і по законності. Проект такого рішення розглядався на спільному засіданні комісій 11 грудня.
Глава наглядової ради АТ «Сумбуд» Павло Новицький пояснив депутатам: «ДПТ еспланади затверджений, і в ньому є комплекс на 400 місць, що складається з двох дитсадків (управління освіти запропонувало варіант на 280 і 120 дітей). Це комплекс, в якому буде один завідувач, але три або чотири актові зали, басейн, дві кухні. Від мера було прохання, щоб ми почали проектувати і надалі будувати за рахунок пайових коштів. Ми зустрічалися з управлінням освіти, намітили техумови для початку проектування саду. Приступили до проектування. В кінці грудня вже буде поданий на узгодження план дитсадка. І в кінці січня – початку лютого ми покажемо ескізний проект. Але для того, щоб ми почали цю роботу, потрібно вирішити важливе питання. Ми готові почати будівництво за пайові внески, які ми платимо місту через УКБ при введенні житлових будинків. Не чекаючи кінця наступного року, готові вкласти свої кошти в проектування і будівництво. Що стосується можливої вартості об’єкта, ми взяли статистичні дані на 1.01.2019 року, всього виходить 62 млн. грн. ».
Краснопільська сільрада відмовилася від новорічного корпоративу заради дитини [su_button url=”https://www.odindoma.sumy.ua/misto/u-sumah-dlja-remontu-mostiv-shukajut-dobrovolciv/” size=”4″]ЧИТАТИ[/su_button]
У депутатів одразу ж з’явилися питання. Так, Дмитро Лантушенко поцікавився: «Адже йдеться про пайові внески – або вони повинні надійти в місто, або «Сумбуд» на них розробить проектну документацію і почне будуватися. Тобто власні кошти підприємство не вкладає? Це ті гроші, які і так повинні зайти в бюджет? »
Однак Павло Новицький заперечив: «Так, це пайові кошти, але ми, по-перше, вкладаємо їх заздалегідь. По-друге, з січня 2020 року ми маємо платити всього 2% від кошторисної вартості об’єктів, а ми погоджуємося на 4%, тобто 2% – і будуть наші кошти ».
Правда, тут же з’ясувалося, що без участі міста в будівництві все одно не обійтися. Адже в розрахункові 62 млн. На садочок входить тільки внутрішня начинка, без зовнішніх мереж. А в залежності від отриманих техумов від компаній-постачальників послуг ця частина може потягнути ще мільйонів на 20.
Отже, депутати занепокоїлися тим, як потім надходити з приватною власністю – адже почне будівництво «Сумбуд», на орендованій землі: чи зможе місто далі фінансувати роботи?
Депутат Володимир Шилов заявив: «Я не бачу дорожньої карти цієї гри. Я впевнений, що «Сумбуд» почне будувати садок, зробить проект, почне будуватися до кінця 2020 року і побудує фундамент. Після цього в 2021 році вже не буде пайових коштів. Будуватися все одно доведеться за міські гроші. А земля буде в користуванні «Сумбуду». Треба буде проводити розділ ділянки, передачу землі УКСу, потім – тендери тощо. Але в 2021 році сума цього проекту вже не буде 62 млн. »
Керівник АТ Олександр Бритов погодився: «Зрозуміло, що «Сумбуд» не зможе по-будувати все самостійно. Звичайно, це проект на основі співпраці. Однак ми не зовсім розуміємо, чому до нас так ставляться депутати. Адже при затвердженні ДПТ еспланади вже було ясно, що пайових коштів буде менше, але ми погодилися на 4%. І від своїх слів не відмовляємося. Ви можете прописати в рішенні комісій доручення укласти договір соціально-комерційного співробітництва і там розписати всі умови ».
Однак народні обранці захотіли спочатку отримати стільці, а потім віддати гроші: «Спочатку хочемо побачити цей соціально-комерційний договір, причому підписаний, а потім ми зберемося в будь-який час і проголосуємо».
Тільки Ігор Перепека обурився явним затягуванням процесу: «Але ви ж самі сказали, що якщо ми зараз все узгодимо, то фундамент з’явиться приблизно до кінця 2020 року. А якщо ми почнемо все гальмувати – то він буде в кращому випадку в 2021 році? Або взагалі не з’явиться? Від нас за великим рахунком нічого не залежить, все одно рішення про використання пайових коштів приймає виконком – а ми зараз надуваємо щоки. Адже вони без комісій просто не потраплять на виконком. І все…”
Але депутати вже налаштувалися саме на такий результат і дали доручення правовому управлінню підготувати угоду про економічне співробітництво.
На нараді в мерії 23 грудня перший заступник мера Володимир Войтенко здивувався такій позиції депутатів: «А що, депутати вирішили, що міськбюджет повинен повністю нести навантаження по будівництву дитячого садка? Я так розумію, що виникли сумніви щодо сплати пайових коштів в повному обсязі? Треба провести зустріч з главами постійних комісій та будівельниками. І все-таки остаточно вирішити: або ми співпрацюємо із забудовником, або тоді самі повністю виділяємо кошти і будуємо дитсадки за кошти міськбюджету. Тим більше що напрацювання і техумови на садки вже є ».
shans.com.ua