На Сумщині до кінця липня хочуть встановити 23 майданчики для спортивних занять із віртуальним тренером. Усього ж таких в області планують 63 локації. Це президентська програма “Активні парки”.
Будуватимуть спортивні майданчики у міських парках. Частково там, де є спортивна інфраструктура. Головним атрибутом нової локації мають бути інформаційні довідки з QR-кодами, які можна просканувати та займатися у додатку з тренером. Про ініціативу віртуального тренера Суспільному розповіли спортсмени.
“Обома руками “за”. Для спортсменів і взагалі для людей, які гуляють в парку”, — каже Єгор, який займається на спортивному майданчику.
Читати також: Майно дитячого центру «Чайка» було закладено в банку незаконно?
“Віртуальний тренер ніколи не зможе замінити справжнього тренера, який тобі підкаже, допоможе. Тому що якщо неправильно робити самі ці підтягування, бруссся та вправи — вони можуть відбитися про здоров’ї. Тренер повинен бути біля тебе, він має шукати, як твій особистий помічник, твій лікар”, — говорить Дмитро Андрущенко, який займається на спортивному майданчику.
“Хотілося б, щоб було трошки більше, приблизно ось такого плану, щоб були красиві нові, і покриття, щоб було гумове або з травою”, — сказав Ігор Акадємов.
“Багато ми з внуком ходимо сюди часто, тут займаємося. Якби було так, що зовсім масово, народу, — взагалі добре було б”, — каже Любов Шкурко.
До кінця липня в області мають збудувати 23 спортивні локації. Якими вони будуть, показали 22 червня на всеукраїнському форумі “Здорова Україна”.
“Думаю, що буде прикольно займатися спортом, фізичними активностями, дійсно, з усіма зірками України як шоу-бізнесу, так нашими поважними олімпійцями, спортсменами різного рівня. Дуже прагнемо, щоб найближчим часом саме тисячі, десятки тисяч активних парків, спортивних майданчиків з’явились по всій нашій країні: й у великих містах і маленьких селищах”, — сказав президент України Володимир Зеленський.
Читати також: У Сумах священник викидує будівельне сміття у зеленій зоні
Де саме будуватимуть такі майданчики, визначали у громадах, розповів начальник обласного управління молоді та спорту Євген Походня: “У нас для 51 громади уже відокремлено 63 локації. У місті Суми це буде парк Кожедуба і озеро “Чешка”, але ми ще сподіваємось, що додасться ще одна локація – парк “Казка” дитячий. Заплановано побудувати зовсім нові локації – це вони є типові. Є логобук, уже створений брендбук кожної локації, біля кожного парку буде стояти табличка, карта, де буде визначена ця спортивна локація”.
Він каже: встановлюватимуть майданчики за гроші місцевих громад. Скільки може коштуватиме один такий майданчик, оцінив голова обласної громадської організації “Стріт воркаут” Микола Колесник.
“Ці нові спортивні комплекси, які залучають найбільше учнівської та студентської молоді, бо саме воркаут – це те, що популярне серед учнів та студентів. Якщо з гумовим покриттям, то, думаю, десь близько чотирьохсот, п’ятисот тисяч гривень”, — зазначив він.
“У нас дефіцит бюджету – 11 млн. Поки не розраховували і коштів вільних немає. Потреба є, звісно, у нас місто — бульварів і скверів, але, на жаль, на жаль”, — сказав Роменський міський голова Олег Стогній.
“Оце я почув від вас вперше про таку програму. Хто презентував таке? Кор.: Ну, наприклад, мені про це сьогодні розповів начальник обласного управління молоді та спорту. – А, ну тоді може вони звернуться до нас, щось запропонують, будемо розглядати”, — говорить голова бюджетної комісії Сумської міської ради Володимир Шилов.
Автори — Євгенія Токарєва, Анатолій Сердюк suspilne.media