“Батьківське серце” вручали на Сумщині дітям загиблих воїнів в російсько-українській війні. Першими “серця” отримали сироти Роменщини. Традицію дарувати срібні кулони започаткувало громадське об’єднання “Бойове братерство України”. Спілку створили ветерани війни, волонтери та цивільні.
Церемонія почалася з заупокійної літії на “Алеї Слави” Ромен, яку провів протоієрей Ігор Мурий.
Будучи капеланом, він сам перебував в зоні бойових дій в районі Авдіївської промзони у 2016 році.
Найстраша з чотирьох дітей командира машини Сумської 27-ої реактивної артбригади Юрія Горшкова Катерина розповідає, коли не стало батька, їй було 15 років, а її найменшій сестрі – чотири.
“Він завжди робив все для всіх, на шкоду собі, але для всіх інших. Я дуже схожа на батька. Дуже тяжко. Я найстарша дитина в сім’ї і я найбільше його пам’ятаю. Все робив для своїх дітей. В будь-яку хвилину, в будь-який момент, щоб він не робив, він завжди приходив на допомогу. Наче 6 років пройшло, а дуже тяжко згадувати”, – говорить дівчина.
Читати також: ДТП у Шостці: один з учасників аварії вирішив покарати іншого та наніс йому декілька ударів битою
Діти Олени Негроєнко – Ліза та Андрій знають про батька тільки з розповідей мами. Максима Негроєнка не стало у 2016.
“У Чернігові служив, працював і звідти поїхав до Слов’янська, був у Краматорську у 2014-му. Доньці було 2 місяці, коли він загинув, а сину було 2 роки. Вони його не пам’ятають. Розповідаємо, але вони не пам’ятають.Мабуть, у них десь відкладається, тому що питання вони ставлять: “Де тато? Чому загинув? Чому з нами немає тата?” Це дуже важко. Чоловік так особливо не розповідав. Інколи, наче, хотів сказати, але нічого не говорив, так, натяками давав зрозуміти, що він побачив і що пережив”, – розповідає удова Олена Негроєнко.
Вік дітей загиблих воїнів не обмежений. Вручали кулони й 33-річним людям, дітям, в кого на війні загинули обоє батьків. До Ромен привезли 15 кулонів, говорить керівник проєкту “Батьківське серце” Сергій Бачурін.
“Це перший проєкт нашої спілки, ми започаткували його в вересні 2019 року. Зібралася невелика кількість учасників бойових дій, ми відпрацювали ескіз цього кулону-оберегу, потім його затвердили на правлінні.Станом на сьогодні, з урахуванням і м. Ромни, ми вручили 6 718 кулонів”, – говорить Сергій.
З його слів, срібне серце в терновому вінку з краплинкою крові та ім’ям загиблого воїна на звороті – є оберегом для дітей загиблих. Для присутніх співали солісти Роменського будинку культури.
Сьогодні, 23 липня, ще 24 кулони мають вручать сиротам Охтирщини. Виготовляють срібні серця коштом членів «бойового братерства» та меценатів.