Депутати Сумської обласної ради вирішили ліквідувати Шосткинський обласний дитячий протитуберкульозний санаторій. Таке рішення прийняли на засіданні сесії 23 липня. На його місці планують розмістити інший лікувальний заклад.
У цьому закладі лікували дітей від 6 до 18 років. Загалом він розрахований на 110. За словами головної лікарки закладу Валентини Пустовіт, вони простоюють з 1 вересня 2020 року.
“Коли починалася реформа, ми санаторій не бачили у цій реформі. Я тоді подавала багато пропозицій, але, на превеликий жаль, ніхто жодну з них не підтримав. Йде мова про ліквідацію закладу, звичайно. Це дуже боляче. Тому що заклад ми розвивали, вкладали чималі кошти. Якщо у стінах цього закладу буде щось нове, то в принципі я – за, щоб він зберігся”, — зазначає вона.
Питання про ліквідацію закладу розглядали депутати обласної ради. Шосткинський міський голова Микола Нога, просив не підтримувати це рішення.
Читати також: На Львівщині банду з Сумщини підозрюють в розбійних нападах на пасажирів автобусів
“Я хочу попрохати вас відтермінувати ліквідацію Шосткинського туберкульозного санаторію для того, щоб перетворити його в госпіталь. Ми повинні ще трохи попрацювати. На цій сесії краще не приймати, але призупинити процедуру ліквідацію госпіталю”, — сказав він.
Ліквідацію підтримав начальник обласного управління охорони здоров’я Сергій Бутенко, бо, говорить: за рік там пролікували 16 дітей.
“Близько 16 дітей за рік там перебувало. 7,5 мільйонів коштів із обласного бюджету туди надходило, плюс — освітня субвенція, бо там були педагоги. Переважно це діти тих батьків, які обоє були хворі на туберкульоз. Вони довго могли там проживати, перебувати, навчатися. Діти півтора року не могли отримувати послугу в санаторії у зв’язку із “червоною” зоною. Він не працює. Звідти звільнилися вже багато кадрів. Цього року на заклад з обласного бюджету виділили 5,2 млн грн. Він не працює. Мова йде про збереження його майнового комплексу” — зазначив він.
За його словами, у будівлі санаторію планують розмістити філію Сумського обласного фтизіатричного пульмонологічного центру.
“Це наш заклад і ми доопрацюємо й зробимо так, щоб там лікувалися і АТОвці, й всі шосткинці. Сядемо разом і допрацюємо і зробимо так, щоб були кошти, а не тільки слова”, — сказав голова обласної ради Віктор Федорченко.
Читати також: «Єдиний стрілецький день» провела на полігоні бригада тероборони Сумщини
У підсумку — рішення прийняли з третьої спроби. Його підтримали 33 із 47 присутніх депутатів.
До карантину у Шосткинському дитячому протитуберкульозному санаторії працювало до 90 працівників, нині – 43.