Сумська міська рада виступила гарантом перед “Сумигаз” за борги Котельні північного промвузла і погодилась за тиждень обговорити можливе прийняття у комунальну власність майна приватного підприємства. Про це йшлось на сесії міської ради 1 листопада.

На старті цьогорічного опалювального сезону Котельня північного промвузла заборгувала за транспортування та постачання газу понад 39 млн грн. Попри те, що з 18 жовтня у Сумах почали вмикати житлові будинки, третина міста, яку обслуговує котельня, досі стоїть холодною.

Один із варіантів отримання палива – почати гасити борги. Міська рада, каже міський голова, може виступити таким гарантом. Пояснив механізм – начальник правового управління.

“Якщо боржник, в цьому випадку – Котельня північного промвузла, свої зобов’язання за цим договором не виконає, то “Сумигаз” набуває права вимоги до Сумської міської ради за цією гарантією. В рішенні ми визначаємо і суму, на яку міська рада виступає гарантом. А саме: 39 млн 41 тис. грн”, – говорить начальник правового управління Олег Чайченко.

Торік за подібною схемою також вмикали тепло на території Котельні. Відмінність була у тому, що тоді мова йшла про поручительство. У депутатів виникли питання.

“355 млн грн – є заборгованість ВАТ “СМНВО” перед НАК “Нафтогаз України” за газ, 130 млн грн – перед “Сумитеплоенерго”, 13 млн грн – перед міськводоканалом і 53 млн грн – заборгованість населення м. Суми перед Котельнею північного промвузла. Тобто, сьогодні оці 39 млн грн, які закладені в наше рішення, чим ми їх гарантуємо”, – говорить заступниця голови фракції “Сила і честь” Ірина Дяденко.

“Розроблений і погоджений обома сторонами графік реструктуризації на 3,5 роки саме цієї суми. Ми виступаємо зараз як суб’єкт погодження даного договору”, – сказав міський голова Олександр Лисенко.

Якщо ж Котельня борги не погасить, виплачуватимуть суму гарантії у 39 млн грн з міського бюджету – тобто з грошей платників податків. 33 депутати з 35 присутніх вирішили піти на такий крок. А наступної сесії, повідомив міський голова, депутатам пропонуватимуть забрати Котельню північного промвузла у комунальну власність або будувати нову, власну котельню, бо потужностей Сумської ТЕЦ не вистачає.

Читати також: На військовому заводі у Шостці починають випускати набої (відео)

“Котельню якої потужності потрібно будувати, якщо будувати нову і, можливо, дійсно, варто забрати цей майновий комплекс у власність міста. Ні ви, ні я не повинні на це відповідати. На це повинні дати відповідь спеціалісти, яких в Україні не так вже й багато залишилося”, – говорить голова фракції “Європейська солідарність” Вадим Акпєров.

“Зрозуміти, яка буде ситуація зі старими боржниками: ці борги переходять на нового власника чи ці борги лишаються за старим власником і вже будемо ми займатися через юридичні аспекти з ними”, – каже голова фракції “Батьківщина” Анатолій Сагач.

“На цей час у нас є монополіст – “Сумитеплоенерго” і ми могли протипоставити, і те, що ми зрозуміли – Котельня північного промвузла може опалювати все місто, тому в навіть аварійній, боронь Боже, ситуації була б така теплогенеруюча компанія”, – каже голова фракції “Опозиційна платформа – “За життя” Ігор Перепека.

“Ми теж підтримуємо це питання, тому що неважливо, хто буде постачати тепло, найважливіше, щоб це тепло постачалося вчасно, були справедливі тарифи”, – вважає голова фракції “Слуга народу” Артем Кобзар.

“Земля в міській раді є. Побудувати модульну котельню – це максимум 100 млн грн. То чи приймати нам котельню, яка тягне за собою борги понад 300 млн грн. Ми не на стільки багаті у міській раді, щоб придбавати отаке майно”, – зазначає заступниця голови фракції “Сила і честь” Ірина Дяченко.

suspilne

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *