На апаратній нараді 24 січня міський голова Сум Олександр Лисенко знову завів розмову про будівництво в місті так званої перемички, що дозволить подавати теплоносій від ТЕЦ на територію, яку зараз опалює котельня північного промвузла (КППВ).  А це, нагадаємо, третя частина Сум.

«Якщо до кінця лютого не буде вирішено питання з передачею КППВ місту на тих умовах, на яких нам було обіцяно заводом, ми будемо будувати перемичку. Олександр Іванович (Журба – директор департаменту інфраструктури міста) вже отримав доручення оголошувати тендер…» – повідомив очільник міста.

От тільки Олександр Миколайович забув уточнити деякі деталі. По-перше – що тендер оголошується поки що тільки на розробку проектно-кошторисної документації, а не на самі роботи.

Возможно, это изображение (один или несколько человек и текст «виготовлення проектно-кошторисной документаци подальшим отриманням письмового звіту за результатами проведено" експертизи проектно-кошторисной документаци об'екту <<реконструкця теплових мереж для забезпечення взаемного резервування теплових джерел сумськой тец а кппв M. суми>> електронни закупвл суми очкувана вартсть 2600000,00 000,00 UAH 600 оголошено: 24 оголошено:24счня2022 счня 2022 оголошення нформаця про замовника торгв: департамент нфраструктури сумськой мi̇ськой ради категоря), 3674),40004,M 40004, суми, вул. горького,21; 2.назва предмету закупвл: виготовлення проектно-кошторисно документаци подальшим отриманням письмового звіту за розгорнути компания:департамент UA-2022-01-24-003018-b міста сумськой мi̇ськой ради»)

По-друге – чи є в бюджеті кошти на це та чи готова міська рада їх виділити?

А питання тут виникають не просто так. Бо в минулому році департамент інфраструктури вже оголошував тендер на виготовлення проектно-кошторисної документації по об’єкту «Реконструкція теплових мереж для забезпечення взаємного резервування теплових джерел Сумської ТЕЦ та КППВ в м. Суми» на очікувану вартість 3,2 млн. грн.  Був визначений переможець – ТОВ «Укренергопром-3» з ціновою пропозицією 2,65 млн. грн. 17 червня 2021 року з ним було укладено договір, а 26 серпня договір …розірвали, так нічого й не зробивши.

А все тому, що департаменту інфраструктури спочатку виділили лише 1,2 млн. грн., пообіцявши додати необхідну суму після проведення тендеру. Але так і не додали. У серпні Олександр Журба звертався до планово-бюджетної комісії з проханням виділити 1,45 млн. грн., яких не вистачає на виготовлення проектно-кошторисної документації по перемичці, але комісія йому відмовила, зауваживши, що в місті є багато інших проблем і на все коштів не вистачає.

У результаті департаменту довелося розірвати договір. Після цього й ті кошти, які були у департамента спочатку (1,2 млн.), члени планово-бюджетної комісії зняли та перенаправили на інші цілі.

«Тут понятно, дальше интереснее, давайте дальше…» – Вадим Акперов, голова планово-бюджетної депутатської комісії Сумської міської ради. Уважно перегляньте ці 2 хвилини відео. Запізнюються, розмовляють по телефоноу, спілкуються про щось своє. А саме цікаве, що ідейні вороги на людях, за лаштунками вітаються як друзі.

Оце так «плідно» попрацювали депутати у минулому році над вирішенням проблеми з опаленням північної частини міста. І це при тому, що мова йшла лише про виготовлення проектно-кошторисної документації, і то коштів не знайшлося.  Що тоді можна казати про саме будівництво перемички, яке стане щонайменше в 30 млн. грн. (таку суму озвучував О.Журба ще у 2019 році)?

Цікавіше за все, що таке безвідповідальне ставлення представників міської влади до цієї надважливої, можна сказати, критичної проблеми, ніяк не заважає їм щороку напередодні опалювального сезону на цій проблемі піаритися: бити себе кулаками в груди, робити гучні заяви і викладати відео в соцмережах, розказуючи, як саме вони та їхня фракція піклуються про мешканців Курського мікрорайону, в поті чола свого вирішуючи проблему з опаленням. От тільки з таким «піклуванням» бідні мешканці Курського мікрорайону вже забули, коли їм останній раз вчасно давали тепло і що таке гаряча вода влітку.

А якщо пригадати, як насправді в Сумській міській раді вирішували питання с постачанням тепла на території обслуговування КППВ за останні чотири роки? У 2018-му купили в СНПО непотрібну місту будівлю Клуба юних техніків за 15 млн. грн., аби завод міг розрахуватися з боргами за газ і отримати ліміти на опалювальний сезон. У 2021-му надали безвідсоткову позичку вже ТОВ «КППВ» у сумі 5,4 млн. грн. за рахунок КП «Шляхрембуд» та поручилися  перед «Сумигазом» за борги котельної ще на 33,6 млн. грн. У 2019-му та 2020-му лише створювали комісії та робочі групи, які обговорювали проблему та шукали різні шляхи її вирішення, і на цьому все –ніяких конкретних дій та результатів.

Виділяти з бюджету громади шалені кошти на те, щоб приватне підприємство розрахувалося з боргами і включило опалення для декількох десятків тисяч сумчан? Це і є «піклування» про сумчан і «вирішення» питання? Серйозно? Та за цей час і за ці кошти місто вже давно могло зробити ту перемичку! А якщо долучити ще й інвестиційні кошти «Сумитеплоенерго» – то і третій вихід з ТЕЦ, і реконструкцію необхідних ділянок магістральних теплопроводів, аби збільшити їхню пропускну здатність і вирішити проблему з транспортуванням теплоносія від ТЕЦ до Ковпаківського району.

Але ж таке вирішення питання депутатам, як бачимо, чомусь не цікаве. Тому, навіть якщо департаменту врешті вдасться провести тендер на виготовлення проектно-кошторисної документації і вона буде зроблена в цьому році, є дуже великі сумніви, що депутати виділять необхідну суму на виконання робіт.  

Та то нічого. Адже в наших чиновників і депутатів завжди є ще один вірний спосіб розв’язання проблеми під кодовою назвою «тримати ситуацію на контролі». На ділі це означає сидіти і сподіватися на те, що, незважаючи на величезні борги, КППВ якимось дивом все ж таки зможе отримати ліміти на газ і запустити котельню. І тоді, замість будівництва перемички, бюджетні кошти знову можна з легкою душею направити на щось більш цікаве.    

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *