Таке рішення міські обранці ухвалили на позачерговій сесії Сумської міської ради 26 січня, проголосувавши за внесення змін до Порядку використання коштів бюджету Сумської міської ТГ на виконання виборчих програм і доручень виборців. Мова йде про так звані депутатські кошти.

Раніше депутати могли направляти певну частину «своїх» депутатських коштів на надання матеріальної допомоги мешканцям громади, які опинилися в складних життєвих обставинах. Практично всі подібні звернення від мешканців стосуються виділення коштів на дороговартісне лікування та операції – такі страшні реалії сьогодення. У минулому році депутати мали по 1 млн. грн. депутатських і, відповідно до вищезазначеного Порядку, могли витратити на надання допомоги до 100 тис. грн.

Доречи, свого часу в міській раді вирішили надавати допомогу на лікування мешканців ще й за рахунок депутатських коштів саме тому, що коштів, які виділяються на такі виплати департаменту соціального захисту, вкрай недостатньо. Наприклад, у минулому році департамент мав лише 2 млн. грн., а заяв надійшло на 4,5млн. грн., тому допомогу змогли отримати лише трохи більше половини тих, хто звернувся. Та й розміри цієї допомоги були, прямо кажучи, мізерні – половина заявників отримали менше 2000 грн.        

 

Возможно, это изображение (один или несколько человек и текст)

Возможно, это изображение (один или несколько человек и текст)

 

Тож додаткові кошти від депутатів (у минулому році це було 4,2  млн. грн. – 42 депутати по 100 тис. грн.) були неабиякою допомогою для багатьох важкохворих сумчан.

І що ж ми бачимо у цьому році? Через необхідність компенсувати тепловикам різницю в тарифах (а це величезна сума – більше 180 млн. грн.) міська рада була вимушена скорочувати витрати по багатьох незахищених статтях видатків. У тому числі зменшили й розмір депутатських коштів – з 1 млн. грн. до 500 тис. грн. на кожного депутата. І відразу ж удвічі «збіднілі» депутати вирішили, що за таких обставин більше не можуть витрачати «свої» кошти на надання допомоги мешканцям, тож викреслили цей пункт із Порядку.

Так, в минулому році кожен депутат зі «свого» мільйона мав обов’язково направити  не менше ніж по 200 тис. на ремонт ліфтів та встановлення дитячих майданчиків, 100 тис. – на ремонт мереж вуличного освітлення і 100 тис. – на надання матеріальної допомоги мешканцям, а решту 400 тис. міг використати на вирішення інших проблем на окрузі на свій розсуд. У цьому ж році всі 500 тисяч депутат може використовувати на свій розсуд. І звісно ж – ніякої допомоги.    

 

Нет описания фото.

Нет описания фото.

      

Узагалі поняття так званих депутатських коштів у місцевих бюджетах уже давно треба було б заборонити на законодавчому рівні. Адже це по суті ні що інше, як узаконений підкуп виборців. Багато людей і досі не розуміють, що це кошти не з власних кишень депутатів чи партійних кас, а з бюджету громади, куди кожен мешканець сплачує податки. Вони сприймають новенький дитячий майданчик у своєму дворі чи замінені вікна у під’їзді як особисту заслугу депутата, благодійність з його боку. І навіть ті, хто знають, що майданчик депутат встановив за бюджетні кошти, все одно будуть вдячні йому й на наступних виборах, скоріше за все, знову проголосують за нього.

Читати також: На Сумщині поліцейські оперативно розшукали водія, який скоїв смертельну ДТП

Були часи, коли в Сумах дитячі майданчики, встановлені за так звані депутатські кошти, навіть «таврували» партійною символікою і вказували прізвище депутата, який «подарував» його мешканцям. Зараз,  на щастя, такого вже немає. Але коли постає питання – виділити гроші на лікування й допомогти врятувати здоров’я чи навіть життя декількох людей, чи на ту ж саму суму встановити два дитячих майданчика і отримати симпатії (чи то пак потенційні голоси) декількох сотень виборців, відповідь очевидна: для наших депутатів у пріоритеті не люди, а виборці. І вищезазначене рішення це тільки зайвий раз підтверджує.

P.S. Доречи, вищезазначене рішення №2711-МР «Про внесення змін до рішення Сумської міської ради від 24 грудня 2020 року № 85 – МР «Про затвердження Порядку використання коштів бюджету Сумської міської територіальної громади на виконання виборчих програм і доручень виборців»» прийняте з порушенням регламенту роботи Сумської міської ради. Проєкт рішення був оприлюднений на сайті міської ради тільки 25 січня, а вже наступного дня, 26 січня, внесений на розгляд сесії та проголосований.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *