Напевно, багато хто з вас чув від своїх друзів чи знайомих, які зіткнулися з проблемами власного здоров’я, що вони збираються звернутися до медичних фахівців в інших регіонах України, оскільки сумніваються, що на Сумщині їх зможуть поставити на ноги.
Але насправді в багатьох випадках їхні побоювання безпідставні. Адже в Сумах є фахівці найвищого рівня, яких в Україні – одиниці і до яких їдуть не лише з інших регіонів, а навіть з інших країн.
Один із яскравих прикладів – ортопедично-травматологічне відділення Сумської обласної клінічної лікарні, що вул. Троїцька, 48, де тисячі людей пройшли лікування і повернулися до нормального способу життя.
Відділення працює ще з 1939 року. На той момент там налічувалося 10 ортопедично-травматологічних ліжок. Сьогодні кількість розширена до 40 ліжок плюс ще 10 – по щелепно-лицьовому напрямку.
З 2011 року керувати відділенням став Микола Тимофійович Яковенчук. Він, можна сказати, й створив ортопедично-травматологічне відділення КЗ СОКЛ у тому вигляді, в якому воно існує й досі. Під його керівництвом у відділенні почали проводити складні оперативні втручання щодо ендопротезування, нарощування кісткової тканини та інші операції, які раніше там не проводились.
З 2015 року відділення очолила донька Миколи Тимофійовича, кандидат медичних наук Наталія Яковенчук. У той час же час її батько, заслужений лікар України, на сьогодні є обласним експертом – ортопедом-травматологом і продовжує оперувати пацієнтів. У відділенні працює 30 осіб молодшого медичного персоналу та 10 фахівців.
За рік в ортопедично-травматологічному відділенні СОКЛ проводять у середньому 300-400 операцій з використанням сучасного обладнання, у тому числі – з ендопротезування суглобів. Подібними результатами операцій з ендопротезування та пластики, які проводяться в СОКЛ, можуть похвалитися лише кілька лікувальних закладів у нашій країні.
Були випадки, коли пацієнти, які потрапили до відділення після серйозних ДТП, пройшовши курс лікування та реабілітації, зверталися до МСЕК для встановлення групи інвалідності, а їм казали: «Не може бути, щоб у вас були заявлені травми!». І лише документи підтверджували протилежне. Це свідчить про високу кваліфікацію ордопедів у відділенні.
На сьогодні фахівці, які працюють у відділенні, фактично є військовими хірургами, оскільки через їхні руки проходить велика кількість солдатів та офіцерів ЗСУ. Ми поговорили з багатьма пацієнтами. І військовослужбовці розповіли нам, що потрапили у наше відділення, зневірившись коли-небудь повернути можливість ходити, рухати рукою тощо. Але за деякий час кожен з них побачив результат і сьогодні вони вже переконані, що скоро знову повернуться у стрій для захисту України.
При цьому йдеться про військових не лише із Сумщини, а й інших регіонів України, які зі щирою подякою відгукуються про сумських ортопедів із СОКЛ.
Детальніше дивіться у відеосюжеті:
Показання для госпіталізації у відділення:
- відкриті (закриті) переломи кісток кінцівок
- неускладнена травма хребта
- перелом кісток тазу
- травматичний звих кінцівки
- пошкодження, відриви м’язів (відрив двохголового м’язу плеча, пошкодження ахілового сухожилку)
- множинна травма кисті та ступні
- пошкодження сухожилок кисті (свіжі та застарілі)
- пошкодження менісків колінного суглобу
- пошкодження зв’язок колінного суглобу
- звичні звихи плеча
- травматичні ампутації кінцівок, пальців ступні та кисті
- деформуючі остеоартрози великих суглобів
- остеоартроз хребта з вираженим больовим синдромом
- деформації кінцівок
- деформації переднього відділу ступні, пласкоступість
- звичний звих плеча
- контрактура Дюпюітрена
- гострі та хронічні артрити суглобів
- остеопороз
- захворювання позасуглобових тканин, стадія загострення
- обстеження призовників по направленню медичної комісії облвійськкомату
Одним із основних напрямків ортопедично-травматологічного відділення СОКЛ є ендопротезування. При цьому пацієнти мають вибір: отримати безкоштовний протез за рахунок державної програми (на сьогодні це протези виробництва Китаю), які закуплені за замовленням Міністерства охорони здоров’я шляхом тендерної процедури, або встановити якісніші й довговічніші (але водночас і дорожчі) протези, самостійно придбавши їх у постачальників медичного обладнання.
У будь-якому випадку в Сумах ендопротез буде встановлений якісно, що вже перевірили на собі тисячі пацієнтів і не лише з України. Тисячі людей отримали другий шанс на нормальне життя. Тож сумчанам точно є чим пишатися у медичній галузі.
Максим Новіков