Так, нещодавно друг загиблого почесного громадянина м. Суми – солдата-навідника Даниіла Тарасенка звернувся до міста з петицією про перейменування вулиці Хотінської на вулицю Даниіла Тарасенка – щоб увіковічити памʼять героя, адже на цій вулиці протягом усього життя він зростав та формував свою особистість.

«Даниіл народився 12 травня 2002 року у м. Суми. Тут він закінчив школу і вступив до Сумського центру профтехосвіти, а потім – до Сумського педуніверситету ім. Макаренка.З першого дня повномасштабного вторгнення російської федерації Даниіл боронив цілісність нашої держави в Сумах. А 1 травня 2022 року вирішив добровільно мобілізуватися до лав ЗСУ. З 8 січня 2023 року воював у Донецькому операційному районі на посаді заступника командира бойової машини – навідника-оператора у 3-й окремій штурмовій бригаді.Мужній сумчанин загинув під час виконання бойового завдання 17 січня 2023 року біля населеного пункту Кліщиївка. Указом президента від 11 серпня 2023 року №485/2023 Даниіл Тарасенко нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно). А рішенням Сумської міської ради 17 листопада минулого року йому присвоїли звання «Почесний громадянин міста Суми» (посмертно).

Тож в пам”ять про мого друга, жителя м. Суми, прошу розглянути питання про перейменування вулиці Хотінської на честь загиблого почесного громадянина Сум Даниіла Тарасенка», – йдеться в петиції, що швидко брала більше 250 голосів.

Ще одне прохання про перейменування теж стосувалося загиблого сумчанина. Цю електронну петицію зареєстрував брат загиблого солдата-навідника Богдана Бєлашова. А дати його ім’я запропонував проїзду Олександра Довженка – вулиці, на якій жив Богдан.Богдан Бєлашов народився 20 листопада 1999 року. Закінчив Сумську спеціалізовану школу №7, завжди мав активну громадянську позицію.

У 2015-2016 роках разом із друзями займались волонтерською діяльністю, збирали кошти та допомагали онкохворим дітям, бо розуміли, наскільки їм потрібна підтримка, особливо в цей складний час. Діти, що борються з раком, опинились поміж двох воєн: в країні і з хворобою. Також дарували солодощі, одяг, взуття та інші необхідні речі вихованцям Хоружівського дитячого будинку.Богдан успішно закінчив Сумський фаховий коледж СНАУ за спеціальністю «Фінанси, банківська справа та страхування» і в 2022 році вступив до Сумського державного педуніверситету ім. Макаренка. Хлопець радів життю, будував плани на майбутнє, яким не судилося реалізуватися…

Зовсім не маючи військової освіти та досвіду, Богдан вважав своїм моральним обов’язком стати на захист Батьківщини проти відкритої агресії з боку російської федерації. Будучи студентом 1-го курсу фізико-математичного факультету СумДПУ, написав заяву щодо надання академвідпустки. І в 2022 році успішно пройшов курси на посаду оператора-розвідника, ВОС-107.З 8 січня 2023 року був у Донецькому операційному районі на посаді навідника в 3-й окремій штурмовій бригаді.

Під час виконання одного з завдань на Донеччині, за відсутності командира, зміг чітко оцінити ситуацію, взяти командування і відповідальність на себе та виконати поставлене бойове завдання разом з побратимами без втрат. За цей вчинок був відзначений почесним нагрудним знаком «Золотий хрест».Богдан неодноразово ризикував своїм життям, демонструючи завзятість, сміливість та рішучість. Загинув сумчанин 31 травня 2023 року, під час виконання бойового завдання поблизу населеного пункту Ступочки на Донеччині. Йому назавжди залишилось 23 роки… Рішенням Сумської міської ради від 20 вересня 2023 року Богдану Бєлашову присвоєно звання «Почесний громадянин міста Суми» (посмертно).

Ця петиція теж набрала більше 250 голосів. Тож на сесії Сумської міськради 28 лютого депутати не вагаючись підтримали обидва електронних звернення – перейменувавши Хотінську на вулицю Даниіла Тарасенка, а проїзд Олександра Довженка на проїзд Богдана Бєлашова. Тепер ще дві вулиці в Сумах носитимуть імена хлопців, які положили свої голови за сумчан, за свободу України…

ВШ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *