Гвардійці військової частини 3022 облаштовують позиції на Сумщині. Досвід бойових дій на Чернігівщині показав, що правильно облаштовані позиції — це справжній козир у протистоянні з ворогом, що наступає.

Однією з найважливіших умов стійкості гвардійських підрозділів у нинішній ситуації є добре обладнані польові позиції. Бійці сприймають їх не лише як  укриття, а й як справжній дім.

«В окопах та бліндажах ми проводимо більшу частину часу, – розповідає Максим, один з гвардійців, – Тут ми їмо, відпочиваємо, спілкуємось на різні теми. Це наш тимчасовий дім, який ми всіма силами намагаємося зробити комфортним».

Возможно, это изображение 1 человек

Життя в окопах поблизу кордону непросте. Воно сповнене небезпек, фізичних та психологічних навантажень. Гвардійці щодня з ранку до вечора працюють над зміцненням фортифікаційних споруд  у місцях виконання завдань.

«Зранку прокинулись, поснідали, попили чаю чи кави і за лопати, — ділиться Ігор, — Якщо не стоїш на спостережному пункті, то копаєш. Не все може зробити екскаватор. Часто доводиться робити хенд-мейд»

Нет описания фото.

Його слова доповнює Володимир: «Чим глибше закопаєшся, тим довше житимеш. Адже окопи дають необхідний захист від вогню противника, уламків снарядів та мін».

Гвардійці місяцями живуть у бліндажах. Попри холод, спеку, відсутність елементарних зручностей.

«Після дощу треба відбудовувати стінки окопів, земля розмокає, і окопи можуть просто обвалитися. Тож ми зміцнюємо укриття дошками і колодами», – додає Андрій.

Возможно, это изображение 1 человек

Окопи – це не просто фортифікаційні споруди, говорять гвардійці. Для них — це той бар’єр, який має стримати ворога, і не пустити його у рідний дім. Так, їм непросто, але у комфорті справжнє бойове братерство не народиться.

Возможно, это изображение 1 человек

Відділення інформації та комунікації Східного територіального управління НГУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *