На Сумщині із 50-кілометрової зони евакуювали 21 заклад, де надають спеціалізовану допомогу дітям та вразливим категоріям громадян. Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» повідомив начальник Сумської ОВА Володимир Артюх.
Як розповів начальник ОВА, з метою захисту людей від ворожих ударів на Сумщині продовжується евакуація громадян, яку розпочали ще у липні 2023 року. На сьогодні з небезпечних територій евакуйовано більше 35 тисяч людей, з яких понад 5 тисяч – діти. З окремих громад – Великописарівської та Середина-Будської, які особливо потерпали від ударів країни-агресора Росії, було оголошено примусову евакуацію родин із дітьми. На сьогодні опрацьовується рішення щодо розширення переліку населених пунктів, де буде організовано примусову евакуацію родин, що мають дітей. Мова йде про громади Сумського та Шосткинського районів.
Щодо поселення громадян, помешкання для переселенців пропонують у Роменському районі. Також у цьому питанні Сумщина має налагоджену взаємодію із західними областями України: Хмельницькою, Львівською, Тернопільською, Івано-Франківською та іншими.
Як повідомив Володимир Артюх, ці регіони приймають і окремі заклади, які через безпекову ситуацію були евакуйовані із Сумщини.
«Ми вдячні нашим колегам з інших регіонів України за допомогу. До прикладу, на Волині змогли прийняти 19 наших діточок із будинку дитини, яких ми евакуювали. Попередньо наші спеціалісти виїздили на місце, аби оглянути умови, в яких перебуватимуть діти, і на сьогодні вони вже вирушили у Волинську область. Підтримку в цьому питанні надають партнери із Сполучених Штатів Америки. Київщина та Хмельниччина допомогли із розміщенням підопічних геріатричного пансіонату, куди росіяни поцілили авіабомбою. Тож людей, родичі яких дали згоду, тимчасово поселили у цих областях», – говорить Володимир Артюх.
Решту пацієнтів геріатричного пансіонату розмістили у закладах нашої області. Загалом на Сумщині налічується 21 соціальний заклад, що надає спеціалізовану допомогу дітям та вразливим категоріям громадян.
«З 2022 року фактично всі ці заклади, які знаходяться у 50-кілометровій зоні, були евакуйовані у більш безпечні місця. Нині лишилось два заклади інтернатного типу, щодо одного з них вчора було прийнято рішення щодо його переміщення в межах області, що стосується ще одного закладу, де надають допомогу вразливій категорії громадян, ми звернулись за допомогою до Міністерства соціальної політики. Нині ця робота триває», – повідомив Володимир Артюх.