З початком повномасштабного вторгнення рф в Україну, коли обласний центр Сумщини опинився в оточенні, багато мешканців Сум об’єдналися у добровольчі формування, які знищували ворога на підступах до міста, та у волонтерські групи, які активно допомагали добровольцям усім необхідним.

Ось саме про волонтерів сьогодні й поговоримо

Після деокупації більша частина жителів Сум повернулася до своїх буденних справ, і у волонтерських групах залишилися найстійкіші, які відчували відповідальність, необхідність продовжувати роботу, поки є нагальна потреба. Тоді ще у багатьох була надія, що війна закінчиться якщо не у 2022-му, то у 2023 році. Але на жаль…

Згодом на базі цих волонтерських груп утворилися благодійні фонди, яких в обласному центрі чимало. Деякі з них постійно на слуху, про них розповідають та показують сюжети у МЕДІА, когось постійно нагороджують та заохочують, запрошують на різноманітні заходи, організовані органами місцевого самоврядування, тощо.

Але більша частина волонтерів і фондів залишаються непоміченими широким загалом. Вони плідно працюють і самі скромно розповідають про себе у соцмережах. Та й то лише для того, щоб підтримати своїх волонтерів або звітувати перед спонсорами, тими, хто донатить. Але якщо подивитися, скільки вони зробили, то незрозуміло, чому ними не цікавляться МЕДІА і не розповідають про них?

Хоча, звісно, у волонтерському середовищі не прийнято оцінювати, хто робить більше, а хто менше. Бо не буває маленької допомоги! Будь-яка допомога важлива!

Сьогодні ми поговоримо про один із фондів, який багато хто знає і волонтерів якого впізнають, але не завдяки ЗМІ та публікаціям про себе в соцмережах. А саме тому, що вони дійсно роблять свою роботу і люди, у тому числі й постраждалі від російської агресії, постійно бачать їх на місцях ліквідації наслідків прильотів.

Волонтери БФ “БАЛУ” розподіляють між собою завдання під час ліквідації наслідків прильоту в Сумській ТГ

Благодійний фонд «БАЛУ»

Розповісти про роботу якогось підприємства, того ж таки благодійного фонду – це для журналіста чи не найпростіший матеріал, який тільки може бути. Прийшов, поговорив, узяв статистику і написав. Але отримати інформацію для статті від БФ «БАЛУ» виявилося дуже складним завданням. Керівництво та волонтери постійно чимось зайняті. А тут ще й у березні біля офісу фонду пролунав вибух. У цей час у приміщенні були волонтери. Тому, поки в «БАЛУ» усували наслідки НС, на якийсь час довелося відкласти публікацію.

Відео: волонтери “БАЛУ” м.Суми 24 березня

Коротка історія створення Благодійного фонду «БАЛУ»

Все почалося зі спортклубу «БАЛУ», який працює в Сумах з 2018 року і про який ми вже розповідали читачу – ДЕТАЛЬНІШЕ

У 2022 році, коли почалося повномасштабне вторгнення, тренери та керівництво організації активно допомагали сім’ям дітей, які тренуються у клубі. Згодом допомога розширилася за межі організації. Почали допомагати військовим та постраждалим. Як розповів нам засновник клубу та БФ «БАЛУ» Микола Кравченко, тоді й стало очевидним, що потрібно розширювати благодійну діяльність шляхом створення благодійного фонду, щоб об’єднати небайдужих людей в одну команду і продовжити працювати максимально, наскільки дозволяють можливості. Одним з перших ідею підтримав керівник компанії «TFT Company» Олександр Гриценко. Так і з’явився фонд Благодійний Альянс Людей України – «БАЛУ».

Ця благодійна організація – одна з небагатьох у регіоні, яка не проводить фінансових зборів і здійснює свою діяльність виключно за благодійні внески своїх волонтерів та партнерів-благодійників. Таке рішення засновник фонду прийняв разом з волонтерами, яких на сьогодні налічується вже близько 100.

З 2022 року волонтери «БАЛУ» придбали та передали нашим бійцям велику кількість дронів FPV, Mavic, закуповували форму та іншу амуніцію, засоби захисту, продукти, прилади нічного бачення, засоби зв’язку, тактичне обладнання, РЕБи та інше, а також передали різним підрозділам майже 100 автомобілів.

Волонтери передають чергове авто ЗСУ

Окрім того, БФ «БАЛУ» влаштовує благодійні концерти для дітей із сімей військовослужбовців та загиблих захисників України.

Ще один важливий напрямок роботи фонду – лікування та реабілітація військовослужбовців, підтримка проектів «Вдячність Героям» спільно з ГО «Палай» Назара Двірченка. Багато уваги приділяється питанням допомоги в медичному лікуванні та реабілітації дітей з малозабезпечених та багатодітних родин.

Відео: БФ «БАЛУ» передав Сумському обласному клінічному кардіологічному диспансеру прилад для діагностики Huntleigh Dopplex ABllity

Ми звернули увагу на цей фонд під час ліквідацій наслідків прильотів у Сумах. Як виявилося, у фонді створена мобільна оперативна група, яка постійно на зв’язку з ДСНС та військовою адміністрацією. У разі потреби група, до якої входять волонтери Максим Скварча, Артем Втюрин, Максим Божок та Олександр Ворона, виїжджає на місце, вивчає ситуацію, після чого координує роботу інших волонтерів фонду, щоб оперативно допомогти постраждалим залишити будівлю, винести речі, закрити вікна тощо.

Небезпечна робота

Зрозуміло, що робота на місці нещодавнього прильоту пов’язана з чималим ризиком. І мова не тільки про те, що пошкоджені конструкції будівель можуть у будь-який момент обвалитися, а й про високу ймовірність повторних ударів по тих самих об’єктах, що значно посилює небезпеку.

БФ «БАЛУ» у ліквідації наслідків прильотів активно співпрацює  із ГО «Lion Pride» та ГО «Sumy Defense», серед яких є й учасники бойових дій. Нещодавно, під час ліквідації наслідків чергової атаки ворога, по місцю роботи волонтерів відбувся повторний удар і два волонтери фонду сильно постраждали. Наразі вони вже проходять реабілітацію після лікування. Про це ніхто не написав у ЗМІ, не зняв сюжет. Навіть блогу з лікарні від самих волонтерів з історією героїчного вчинку ви не побачите. Допомогу у лікуванні та реабілітації своїм волонтерам надали фонд «БАЛУ» та ГО «Sumy Defense».

Ми не ставили волонтерам стандартні питання на кшталт «Чому ви стали волонтером?». Для будь-якого волонтера – людини, яка небайдужа до біди іншого і розуміє, що завтра вона може опинитися на місці потерпілого, відповідь очевидна. Та й відповіді волонтерів БФ “БАЛУ” ми знайшли на сторінці фонду.

Ми поставили інше питання: що найважче у роботі волонтера? Почуту нами коротку відповідь повною мірою може зрозуміти лише той, хто сам займається волонтерською діяльністю.

Виносити на руках із будівлі мертву дитину…

На жаль, із цим волонтери також стикаються.

Висновок

На превеликий жаль, робота волонтерів сьогодні дуже недооцінена з боку представників влади. Сьогодні вкрай важко уявити собі, як би розвивалися події в Україні після лютого 2022 року без участі волонтерів, починаючи від забезпечення ЗСУ й завершуючи допомогою потерпілим, евакуацією, харчуванням тощо.

При цьому не слід забувати, що волонтери ще й працюють на своїй основній роботі, сплачують податки, наповнюючи бюджет, та віддають частину свого доходу на благодійність. Автор цієї публікації знає багатьох, хто віддає до 80% доходу щомісяця. І це великі суми. Багато волонтерів було мобілізовано, частина з них вже ніколи не повернеться додому. Є ті, хто загинув безпосередньо під час волонтерської діяльності, й ті, у кого серце не витримало практично цілодобового навантаження.

Редакція щиро вдячна кожному волонтеру, який сьогодні цілком і повністю віддає себе допомозі іншим. І неважливо, плетете ви маскувальні сітки чи купуєте бійцям автомобілі. Будь-яка допомога важлива! Усе, щоб допомогти, врятувати, все для людей та для України!

Засновник БФ “БАЛУ” Микола Кравченко про фонд:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *