Привіт, сумчани! Чи можете ви відрізнити правду від фейку?
Вчора в сумських групах у фейсбуці та інстаграмі поширювалося ось це фото.
Автор стверджує, що в пачці 868 грамів цукру а не 1000. Таке цілком може бути, якщо керуватися правилом «У нас на все здатні». Але чому я переконаний, що це фейк? Я поясню.
Знову фальсифікат молочних продуктів у магазинах на Сумщині
З початку карантину в Сумах я проводжу експеримент, перевіряючи магазини. На черзі ринки. Одним з пунктів є перевірка ваги товару. Жодного разу АТБ, САМ-маркет, Кошик, Баул, ЕКО не попалися. Ні на упакованому товарі, ні на ваговому. Різниця до 2-3 грам на кілограм. І то рідко. Це допустиме відхилення.
Сьогодні обійшов два магазини АТБ і ще забіг у САМ маркет і знову не знайшов обважування. Ні на молоці, що часто показують в соцмережах, ні на цукрі. У пачці цукру в АТБ стабільно 995-996 грам. 5 грам – це допустиме відхилення від 1000.
Якщо фото, яке вчора постили в групах, дійсно було б справжнім, автор показав би номер партії, чек, вказав де і коли прибав, а також як мінімум написав про те, що сходив у магазин і попросив поміняти, вимагав би пояснень тощо. Адже тоді його пост був би більш інформативним і отримав би більший резонанс. Але він цього не робить. Чому? Він не показує номер партії, щоб фейк потім не могли швидко спростувати.
На Сумщині через суд повернулася в школу вчитель, яка брала дітей в заручники (відео)
Йому досить того, що є довірливі люди, які зроблять репост. Подивіться кількість репостів в одній із сумських груп (перше фото… червоним виділив). Знаєте, сумчани не так охоче репостять прохання про допомогу дитині, а ось фейк з легкістю просувають далі. Для мене це дуже сумний показник.
Подивіться відео, я вам покажу як це робиться. Правда я зробив все без підготовки, але суть ви зрозумієте …
https://www.facebook.com/OdinDoma.ua/videos/567453917308868/
Я не стверджую, що в магазинах немає порушень і що там не обдурюють. Прикладів повно. І ми ще повернемося до цього. Але навчитеся відрізняти фейк від правди.