Пролог …

Коли моїй молодшій доньці був лише рік, я часто чув слова: «У медицині починаються реформи. Тепер все для людей ». У цьому році вона вже йде в перший клас. А що змінилося? Як і кілька років тому, сьогодні слова «В медицині починаються реформи. Тепер все для людей » часто можна почути з вуст політиків та різних чиновників … Не хочу сказати, що результату зовсім немає, але очікування людей, для яких і робилася реформа, мабудь були зовсім іншими.

Як ви знаєте, сьогодні деякі медустанови підписали договір з НСЗУ (Національна служба здоров’я України). Що це означає? Це означає, що НСЗУ оплачує лікувальному закладу кожен пролікований випадок. Гроші пішли за пацієнтом. Все залежить від пакета і діагнозу (тарифи). Можете ознайомитися:

Пакети https://nszu.gov.ua/storage/editor/files/paketi-medichnikh-poslug-07022020_1581100466.pdf

Тарифи https://moz.gov.ua/uploads/3/18411-pro_20200128_1.pdf#page=3

Таким чином традиція вручати список необхідних покупок пацієнту під час вступу на стаціонар повинна була б бути знищена, забута … Принаймні так людей запевняють з екранів телевізора політики та депутати. Але реальна ситуація зовсім інша. НСЗУ начебто платить але пацієнти все одно купують все.

[su_row][su_column size=”1/2″ center=”no” class=””][/su_column] [su_column size=”1/2″ center=”no” class=””][/su_column][/su_row]

Реальний приклад. 9 червня в Сумську обласну клінічну дитячу лікарню поступив пацієнт 6 років з мамою. Їм відразу вручили список того, що потрібно купити. Він включав у себе не тільки ліки, а й плівку для рентгену, рукавички, паперові рушники, скарифікатори, систему, систему для забору крові тощо. Сума порівняно невелика за європейськими мірками – близько 600 гривень.

[su_row][su_column size=”1/2″ center=”no” class=””][/su_column] [su_column size=”1/2″ center=”no” class=””][/su_column][/su_row]

Але ж лікарня підписала договір з НСЗУ https://nszu.gov.ua/storage/files/dogovir-11715-dogov-r-2007-e420-p000.pdf

Як же так? З цим питанням ми звернулися до директора КНП Сумської обласної ради «Обласна дитяча клінічна лікарня». Ігорь Змисля відповів:

-Дякуємо. Проведемо службове розслідування.

[su_row][su_column size=”1/2″ center=”no” class=””][/su_column] [su_column size=”1/2″ center=”no” class=””][/su_column][/su_row]

Сумські медики кажуть, що НСЗУ оплачує далеко не фактичні витрати на лікування. Ось що написав нам один відомий в Сумах лікар:

«Реформа не продумана. Стоимость «услуги» не просчитана, цифры взяты от фонаря, высокотехнологичная помощь вообще осталась за бортом, унифицированные протоколы отменены…лечение, только медикаментозное, панкреонекроза обошлось в 48000гривен, без учета операции, НСЗУ оплачивает только 4500 умножить на коэффициент 1,7. Лечить препаратами из постановы 180( бесплатные медикаменты) невозможно, необходимого там нет. Очередной раз столкнули лбами пациентов и врачей. Думай те».

Але при цьому заголовки деяких ЗМІ кричать про зворотне, що в медицині на Сумщині все відмінно. І що в цьому заслуга губернатора. Хтось таки бреше … і тут мені соромно за колег.

Як пояснили ситуацію у відділенні де видали список. У зв’язку з карантином фінансування з НСЗУ відкладено до липня і зараз фінансують ще за старою системою субвенцій. Що стосується рушників, рукавичок та іншого (крім ліків) дійсно на складі все це є і вони не розуміють, чому це виявилося в списку. В результаті пацієнту повернули 200 гривень.

Це ж підтвердив і директор лікарні Ігор Змисля:

-Ми вибачаємося за непорозуміння, яке сталося в лікарні. Проаналізувавши інформацію з чеків … дійсно більшість найменувань у нас є на складі. Чому для пацієнта їх не розподілили я зараз не готовий відповісти, але розберемося. На сайті лікарні є інформація про те, які препарати є в наявності на нашому складі і пацієнти можуть самостійно ознайомитися. Інформація оновлюється регулярно. Але те, що лікування насправді покривається не в повному обсязі, це – правда. Але все тільки починає працювати … ще немає тарифів і не можна зрозуміти скільки ліків знадобитися на лікування в кожному окремому випадку. І таких моментів багато. До того ж, ми зрозуміли помилку і вона полягає в недостатній інформації для людей. Де вони платять, а де не повинні цього робити. Найближчим часом ми цю помилку виправимо.

Ми поспілкувались з керівництвом лікарні про можливість інформаційної комунікації. Так що, якщо у вас, шановні читачі, будуть питання або претензії (з доказами) по роботі обласної дитячої лікарні звертайтеся за адресою sumy.press@ukr.net І найближчим часом ми постараємося в усьому розібратися.

Благодійність для кого?

Але найцікавіше ми дізналися сьогодні. Інформація не стосується исторії зі списком. Але не сказати про це не можна. Пам’ятаєте публікації під час карантину, в яких йшлося про те, як волонтери, підприємці привозили маски, костюми в лікарні?

Але в деяких медичних установах Сум, куди надходила допомога, наприклад, респіратори Бук-3… то безкоштовно вони не дійшли до медиків. Останні їх купували на своєму ж робочому місці, оскільки вибору в них не було. Адже як ви пам’ятаєте, масок не було в Сумах взагалі.

Нібито цю інформацію отримали тоді правоохоронці а також профільне управління. Але історія закінчилася тим, що адміністрацію установ просто присоромили. І все. Нормально? Ось така ситуація.

Епілог

Заради об’єктивності  слід зауважити, що не все так погано, як може здатися. Є багато і позитивних прикладів. Коли між сімейними лікарями та фахівцями налагоджена комунікація, пацієнт отримує професійну послугу.

Але на жаль, дуже багато негативних моментів, коли навесні банально ніде було зробити флюорографію, коли для госпіталізації потрібно було пройти тест на COVID-19 в порядку черги! А черга в медустановах була, оскільки вони робили по 1 тесту в день. І багато іншого. В тому числі і ті копійки – зарплата медперсоналу, фахівців, які давно поглядають на Захід, тому що там їх будуть цінувати більше.

Але розпіарені договори з НСЗУ, Програма медичних гарантій про те, що пацієнт не буде платити … все це ще можливо буде…  Але поки що нічого не змінилося …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *