Правоохоронці Сумщини застерігають: будьте уважні при укладанні угоди про оренду квартири
Черговою жертвою інтернет-шахраїв став 48-річний конотопчанин: за оренду неіснуючої квартири він перерахував майже 11 тисяч гривень.
Працівникам поліції потерпілий розповів, що хотів винайняти житло. Через мережу Інтернет знайшов пропозицію, яка його цілком задовольнила. Тож, зв’язавшись із автором оголошення, він домовився про передоплату у сумі 3700 гривень. Через деякий час йому зателефонував «орендодавець» та повідомив, що необхідно перерахувати ще деяку суму коштів, аби квартиру не винайняли інші охочі. Потерпілий, не роздумуючи, перерахував на вказану йому банківську картку ще 7200 грн. Проте, коли прийшов за вказаною в оголошенні адресою, виявив, що дану квартиру ніхто не здає, а номер телефону псевдо-орендодавця більше не відповідав. Тож чоловіку довелося звернутися за допомогою до поліції.
На Глухівщині через нерозділене кохання повісився 20-річний хлопець
За фактом шахрайства конотопські слідчі відкрили кримінальне провадження за ознаками ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України, в рамках якого проводять необхідні заходи для встановлення особи афериста та з’ясування всіх деталей події.
Працівники поліції застерігають громадян: будьте уважними та обачними. Під час покупки товарів чи укладення якихось договорів через мережу Інтернет не слід погоджуватися на будь-яку передоплату. Якщо продавець чи орендодавець наполягає – краще відмовитися від угоди, якою б привабливою не була ціна. Адже низька вартість і внесення авансу – це найперші ознаки того, що оголошення – справа рук шахраїв. Краще знайти іншу пропозицію з більш реальною ціною, і домовитися про оплату по факту виконання умов домовленості.
Тож будьте уважними і обережними, зважуйте свої вчинки, особливо коли мова йде про ваші статки та гроші, і не приймайте необдуманих або поспішних рішень.
Відділ комунікації поліції Сумської області