Амброзія полинолиста завдає значної шкоди природному середовищу та здоров’ю людини. Надзвичайно шкідливий та витривалий бур’ян зростає навколо, засмічуючи прибудинкові території, вулиці, присадибні ділянки, сади, парки, узбіччя доріг, залізничні насипи, прибережні зони і пустирі. Тож зважаючи на початок сезону цвітіння амброзії, її високу здатність до поширення та продуктивності, необхідно вживати заходи до боротьби з цією рослиною.
Переноситься насіння амброзії полинолистої з насіннєвим матеріалом, відходами, соломою, транспортними засобами, розноситься водою під час повені, злив і при зрошенні. Крім негативних наслідків для сільськогосподарських культур, амброзія полинолиста завдає не меншої шкоди здоров’ю людей. Період її активного цвітіння це початок серпня – кінець вересня. Під час квітування пилок цієї рослини викликає тяжкі алергічні захворювання у людей, так звану «Сінну лихоманку», яка характеризується набряком дихальних шляхів, сльозоточивістю, загострюються інші алергічні захворювання.
Увага! У м’ясі курки виробництва ТОВ «Вінницька птахофабрика» виявлена сальмонела
Спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області запроваджений карантинний режим по амброзії полинолистій в Лебединському районі та м. Лебедин на площі 57,1 га, а саме: с. Чернецьке – 10 га, с Рябушки – 0,3 га, с. Кам’яне – 10 га, с. Залізничне – 0,3 га, с. Межирич – 2,1 га, с. Боровенька – 1 га, с. Пристайлове – 2,3 га, с. Калюжне – 1,1 га, с. Ляшки – 1,2 га, с. Василівка – 2,5 га, с. Гринцево – 3,5 га, с. Мирне – 2,4 га, с. Червлене – 2,4 га, с. Ворожба – 2,6 га, с. Михайлівка – 3,5 га та м. Лебедин – 11,9 га.
Протягом 2020 року по міській та сільських радах ліквідація амброзії полинолистої проводиться шляхом виривання з корінням, скошування та площі обробляються гербіцидами.
З метою подальшого нерозповсюдження карантинного бур’яну – амброзії полинолистої по території міста та району Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області звертається з проханням до керівників підприємств, установ, організацій та населення міста та району – знищити бур’яни, в тому числі карантинні, які розповсюджені біля ваших дворів, на територіях підприємств, установ та організацій, адже від ваших дій залежить здоров’я людей.
Давайте будемо уважними до здоров’я людей які страждають алергією від пилку амброзії та приймемо всі міри, щодо недопущення її поширення, аж до повної ліквідації!
Слід зауважити що на території обласного центру амброзії дуже багато, набагато більше, ніж в райцентрі про який йде мова. З цього напрошується висновок, що Суми на черзі і нас чекає ще один карантин