Голова Сумської облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ повідомив, що до облдержадміністрації надходять численні звернення від жителів області щодо незабезпечення достатнього теплового режиму в багатоквартирних будинках з централізованим опаленням. Половина таких звернень – від мешканців м. Суми

«Температура у помешканнях від 10 до 13 градусів – це абсолютно неприпустимі санітарні умови, в яких знаходяться люди, – наголосив Дмитро Живицький. – Це говорить про можливий недогрів на теплогенеруючих підприємствах або незадовільну роботу теплопостачальних систем у середині будинку».

Голова облдержадміністрації повідомив, що стан систем теплопостачання – це відповідальність органів місцевого самоврядування. Наразі в державі існує ряд програм, якими є можливість скористатися мешканцям будинків: «теплі» кредити, створення Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку та залучення коштів фонду енергоефективності на здійснення термомодернізації будинку, встановлення теплопункту.

Читати також: На вихідних обікрали квартиру першого заступника мера Сум

Директор Департаменту житлово-комунального господарства та енергоефективності Сергій ЛУГОВИЙ додав, що жодне звернення не залишається поза увагою, від сьогодні будуть проведені відповідні інспекції. А щоб перевірки були більш оперативними та дієвими, Сергій Луговий закликав жителів багатоквартирних будинків фіксувати зниження температурного режиму у помешканнях та з відповідною заявою направляти до органів місцевого самоврядування.

«Кожна скарга, яка надходить до облдержадміністрації, обласного контактного центру  має бути обов’язково відпрацьована, має бути комісійно зафіксована температура у квартирі та вжиті відповідні заходи», –  зазначив Дмитро Живицький та нагадав, що спочатку мешканці області мають звернутися до своїх органів місцевого самоврядування з цього питання, бо це саме їхня безпосередня відповідальність. А якщо там немає реакції, тоді – до Сумського обласного контактного центру.

Нагадаємо, що Сумський обласний контактний центр працює у робочі дні з 8:00 до 18:00. Звернення громадян приймаються за наступними номерами телефону:

(0542) 66-33-77 (безкоштовно для жителів м.Суми та Сумського району),

0-800-301-501 (безкоштовно для жителів Сумської області),

0-800-301-505 гаряча лінія для учасників АТО та членів їх сімей.

Також можна звернутися за електронною адресою: kol_centr@sm.gov.ua

Дмитро Живицький закликав всі відповідні служби працювати так, щоб жителі області були із теплом, світлом і водою,

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *