Про це на своїй сторінці в фейсбук написала Дар’я Алєксєєва:

“Школі Монтессорі карантин не завада

В нашому гарному місті Суми є чудовий дитсадок “Радість” та школа “Веселка”, викладання в яких ведеться на основі системі Монтессорі.
Є також хлопчик, який успішно та з задоволенням відвідував дитячий садок, а потім його покликали і до школи…

А цього року у всьому світі спалахнула епідемія, невідома раніше, яка згодом переросла у пандемію. Країни, зокрема і наша, встановила карантинні обмеження, щоб зупинити розповсюдження тої напасті. Серед них були і заборони на знаходження в громадських місцях дітям до 14 років без супроводу дорослих та заборона відвідувати навчальні заклади (будь-якого типу, незалежно від форми власності) всім, окрім їхніх працівників.
Тож всі діти вимушені бути вдома на карантині. А керівництво школи обіцяло організувати можливість дистанційного навчання…

Та обіцянка так і не була ефективно реалізована.
Тож матуся нашого малого самостійно організувала йому навчання: домовилася з викладачами про онлайн заняття, сумлінно вмикає телебачення для перегляду уроків.

Але постало питання: якщо діти до школи не ходять, а керівництво не організувало дистанційного навчання, як то мало бути – то за що тоді батьки мають сплачувати абонентську плату (а це близько 3 тис грн в міс). Деякі батьки звернулася з цим уточненням та з проханням зменшити чи скасувати плату на час карантину до директора закладу. Директор обіцяла подумати…

Однокласники Івана Демиденко зняли відео, щоб допомогти йому зібрати гроші

Та ось настав травень, а директор школи “Веселка” нагадує, що вже час внести оплату за місяць. Взагалі в школі традиційне правило, встановлене директором, ходить дитина до школи, чи ні (хворіє місяць або у від’їзді) – маєте платити.
На резонне зауваження батьків “за що ж саме ми маємо платити?” Бо ж школа участі ніякої не бере в навчанні та й ,зрештою, діти сидять по домівках, Директор відповіла, що оплата обов’язкова і більшість батьків водять діток до школи. Бо ж працюють і їм дуже треба. Та й взагалі вони проти закриття школи на карантин (можливо вважають, що саме їх закон не стосується). А директору треба гроші. Тож про які дотримання норм права і моралі може бути? А те, що карантин в державі та й взагалі епідемія вірусу – ну то таке…

Поміркувавши, наша мама вирішила, що хлопчику не дуже безпечно ходити до школи, де не дотримуються карантинних вимог, законодавства та нехтують безпекою дітей (до речі вже не вперше), і повідомила директору, що бажає перевести сина до іншої школи й попросила підготувати табель з оцінками та інші документи.
Директор наполегливо порадила закінчити рік, довчитися та запропонувала зустрітися для обговорення ситуації, на що мама категорично не погодилася, бо ж карантин (які зустрічі?) та й вирішила сім’я все остаточно, тому ще раз повторила своє прохання…
Після цього, директор кинула, що табель ви не отримаєте, звертайтеся в Дніпропетровськ (бо ж навчання організовано дистанційно, від Дніпропетровської школи, а школа Монтессорі проводить уроки, займається наглядом та збирає абонплату). При цьому директор відмовилася надати контактний номер, повідомила лише емейл дніпропетровської школи.

Поділилися телефонними номерами небайдужі батьки, тож зі школою з Дніпра зв’язалися, де вже людяні спеціалісти пояснили, що не все так страшно і мамі треба вислати всі підсумкові роботи, що виконувалися протягом 2 семестру, поштою до школи. Половина з тих робіт, вже виконані і мають бути у вчителя сумської школи “Веселка”, а останні все ж треба буде написати. Потім всі роботи перевірять, оцінки виставлять та відправлять шкільний табель мамі і наш малий, зрештою закриє рік. Мама видихнула та тут постала нова біда: роботи (контрольні, роботи з трудів, листівки та інше), які діти робили в славетній школі “Веселка” забрала директор та не повертає ні вчителю, ні відправляє до Дніпропетровська.
Повернути роботи (аплікації, контрольні), малого відмовилася, ссилаючись на те,що їх в неї немає. Небезпідставно виникла думка, яка потім і підтвердилася, що скорш за все вона (Директор) їх знищила…

То ж що ми маємо у висновку? 🧐

– Альтернативна школа за системою Монтессорі “Веселка” працює, свідомо порушуючи закон, батьки так і привозять дітей на виховання, навчання до школи о 9:00 щодня, окрім вихідних. Не дивлячись на всі заборони та обмеження. При чому бентежить явне порушення карантину та недотримання законодавства лише деяких батьків, які вже й покинули ту школу.

– Обіцяне дистанційне навчання так і не було організовано.

– Роботи, що були зроблені після нового року хлопчиком та іншими дітьми кудись раптово зникли. І взагалі їх не було – зі слів директора. Та згодом вона все ж визнала, що сама знищила роботи (скоріш за все з мстивих мотивів), бо, “нібито”, думала, що то чернетки (гарні такі, на офіційному бланку).

– Про адекватне , ввічливе спілкування від директора з нашої мамою годі й говорити. “Ви вирішили, що мої послуги вам не потрібні, тепер ці питання вирішуєте самостійно” – це все, що пояснила директор. Цитата в перекладі з російської.

– Хлопчик дуже дивується і не розуміє куди ж поділися його роботи, що були зроблені в школі. І чому він знову має їх виконувати?

Також дитина не може зрозуміти чому він так раптово став не потрібним (м’яко кажучи) директору, яку він поважав. Директору, яка кожного першого вересня на урочисте свято запрошувала когось із церкви та розповідала, що християнська (з її слів) школа Монтессорі – то справжня родина. Може, вона вірить в якесь інше “християнство”, де дотримання заповідей є вибірковим чи не обов’язковим…
Чому директор забрала всі дитячі роботи викликає здивування та нерозуміння також у представників Дніпропетровської школи.

Всі герої реальні. І хлопчик – учень 3-го класу, і турботлива матуся, і школа Монтессорі “Веселка” на чолі з директором Одарченко Світланою Вікторівною
https://www.facebook.com/radost2015.ua/

Тож роблячи вибір, в яку школу віддати ваше маля, звертайте увагу, як “адміністрація” школи/виховного центру/садочка реально відноситься до безпеки дітей, їх навчання та виховання.
Вчителя нашої школи може і хотіли б допомогти малому та риба гниє з голови, як кажуть в народі. А наша “голова” заборонила навчати чи допомагати малому та надає перевагу порушенню законодавства на користь свого збагачення.” -написала сумчанка.

Вона повідомила про це на лінію 102. Коли патрульні приїхали, то чули там шум дітей у дворі.

Вони подзвонили в домофон, вчитель виглянула і відразу закрила двері. Патрульні ще дзвонили в домофон, чекали, але більше їм ніхто не відкрив і не вийшов. Але судячи по звуках, дітей загнали в будинок. Патрульні передали інформацію дільничому. Той повинен зайти в школу, повідомила сумчанка.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1316194381909619&set=a.441248332737566&type=3

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *