У Сумах до Європейського дня боротьби з торгівлею людьми, який відзначатимуть у понеділок 18 жовтня відбулася мовчазна “Хода за свободу”. 

Сумами пройшла мовчазна "Хода за свободу" (ФОТО)

За підрахунками поліції у заході взяли участь близько 50 людей. Одна з умов участі у ході – наявність негативного ПЛР-тесту або сертифікату вакцинації. Останній показують у додатку “Дія”.

Сумами пройшла мовчазна "Хода за свободу" (ФОТО)

Учасники акції йшли під однаковими чорними парасольками.

Серед учасників акції: працівники обласної адміністрації, представники соціальних служб, громадськості, викладачі та студенти.

“Я за професією буду соціальним працівником і я підтримую “Ходу за свободу”. Торгівля людьми – це нині дуже велика проблема, тому я звісно погодилася прийти”, – говорить учасниця акції Лілія Кінаш.

Цією ходою ті, хто брали участь у ній, хотіли проінформувати та привернути увагу до проблеми торгівлі людьми в Україні, та зокрема у Сумах.

“Ми безпосередньо працюємо із постраждалими від домашнього насильства, працюємо у рамках профілактики домашнього насильства. І сьогодні мит тут з метою підтримки цієї акції, боротьби з домашнім насильством і торгівлею людьми”, – каже учасниця акції Тетяна Шевченко.

Сумами пройшла мовчазна "Хода за свободу" (ФОТО)

Люди пройшли від площі Незалежності, вулицями Героїв Сумщини та Харківською до проспекту Михайла Лушпи. Це вже восьма така акція у Сумах. В руках несли плакати та чорні парасольки із написом “Walk For Freedom”.

Читати також: На Сумщині у ДТП постраждали четверо людей

“Хода за свободу”, вона інформує населення про протидію торгівлі людьми, про таке страшне явище як взагалі рабство і цим привертаємо увагу. Під час ходи волонтери роздавали листівки, у яких зазначена інформація, куди можна звернутися, якщо ти постраждав від торгівлі людьми, як визначити, що саме ти є постраждалим і також хто надає допомогу таким особам”, – розповідає учасниця акції Крістіна Сахно.

Сумами пройшла мовчазна "Хода за свободу" (ФОТО)

За інформацією заступника директора обласного департаменту соцзахисту Людмили Мусіяки, на Сумщині 34 людини офіційно отримали статус постраждалих від торгівлі людьми.

“В цьому році не встановлювалися такі статуси Міністерствам соціальної політики, однак трьом особам були продовжені ще на рік статуси, які встановлені торік. І люди отримують відповідну допомогу більше, ніж 5,5 тис. грн. Це три прожиткових мінімуми. В нас більшість випадків це чоловіки, і це чоловіки, які постраждали від трудової експлуатації. Дві жінки визнані постраждалими від сексуальної експлуатації. Дітей постраждалих у нас в області не зафіксовано”, – розповіла Людмила Мусіяка.

suspilne

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *