Підприємці Сум звинувачують “Котельню північного промвузла” в завищенні тарифів на послуги з теплопостачання. Аби розібратися в ситуації, громадська рада при обласній державній адміністрації скликала круглий стіл за участі тепловиків, контролюючих служб і місцевої влади.
До теплового пункту на вулиці Героїв Крут у Зарічному мікрорайоні Сум воду подає водоканал. Там працюють насоси “Сумитеплоенерго”, які піднімають холодну та гарячу воду, і ту, що гріє квартири, у будинках. Вартість роботи насосів, які тут працюють, включена в тариф на тепло.
Будинок нового планування знаходиться на вулиці ЗСУ, колишня Інтернаціоналістів, розповів його мешканець Юрій Кондратенко.
“У нас будинок енергозберігаючий, він утеплений дуже добре і ми не маємо ЦТП (Центрального теплового пункту, – прим. ред.). Тобто, вода, яка приходить від Міськводоканалу, вона доходить до 5 поверху, а далі наші насоси, які придбані за кредитні кошти, докачують до верхніх поверхів. Компенсацію, мабуть, мають сплачувати, але не сплачують ОСББ нічого”, – розповів Юрій Кондратенко.
Юрій Кондратенко показує насоси, які піднімають воду до верхніх поверхів їхнього будинку.
Але тепловики не вирахували ці витрати зі свого тарифу, каже чоловік.
“Ми своїм тиском подаємо водичку до 5-го поверху, все, що вище 5-го поверху, щоб підтримувати тиск, насоси стоять у підкачувальних станціях і вже “Сумитеплоенерго” підкачує”, – розповів директор КП “Міськводоканал” Анатолій Сагач.
Для з’ясування питань формування ціни на тепло, 20 березня, зібралися на круглий стіл. В ньому узяли участь споживачі тепла, теплогенеруюча компанія, місцева влада та контролюючі органи.
Підприємиця Наталія Рєзнік каже, що підприємці в Ковпаківському мікрорайоні, платять за тепло майже втричі більше, ніж у Зарічному. “Ми кожного місяця отримуємо платіжки по 97 тис. грн, сидимо впроголодь. Нам виставили платіжку в минулому році 87 тис. грн/ місяць, а потім перерахували на 37 тис. грн/ місяць і це ж адекватна ціна, а не так як 97 тис., так минулого року була зима набагато суворіша”, – сказала жінка.
Директор “Котельні північного промвузла”, яка обслуговує Ковпаківський мікрорайон, Олександр Рєзнік, каже, що минулого року, вони затягли з опалювальним сезоном тому робили перерахунок своїх послуг. “Ми маємо право проводити певні перерахунки, коли надається неякісна послуга, тобто, ми приходимо до певних споживачів за їхніми зверненнями, проводимо заміри температурного режиму і якщо є достатні підстави для того, щоб провести перерахунок, ми безумовно його проводимо. Я вважаю і наші партнери також з “Сумитеплоенерго” надають якісні послуги з теплопостачання, належним чином її генерують і подають до споживачів”, – розповів Олександр Рєзнік.
За словами сумчанина Юрія Кондратенка, теплогенеруючі компанії при нарахуванні плати за тепло користуються не показниками лічильників, а виходять з середніх показників. “В деяких випадках донарахування перевищує те, що йде по лічильнику, у 2 рази”, – сказав чоловік.
Директор “Котельні північного промвузла” Олександр Рєзнік каже, що доплату за тепло вони здійснюють після перевірок тим споживачам, які економлять тепло коштом сусідів. “Якщо в квартирі температура менша, ніж визначено Державними будівельними нормами чинного законодавства, у тому випадку проводиться перерахунок, а не в тому випадку, коли температура в теплоносіях складає певну температуру”, – пояснив Олександр Рєзнік.
Дискусії тривали майже 4 години. Представник громадської ради Олексій Пархомчук сказав: має інформацію про те, що теплогенеруючі компанії купують газ для підігріву води, за ціною у декілька разів нижчою, ніж ту, яку закладають в тариф.
“Навіть при тому, що по різних тарифах придбавається газ, ще відбувається і накопичення боргів “Котельнею північного промвузла”. Також, можливо, і “Сумитеплоенерго” накопичує борги, це дуже важливо зараз розуміти, тому що ми на наступний опалювальний період знову можемо ввійти в кризову ситуацію”, – сказав член громадської ради при Сумській ОДА Олексій Пархомчук.
Представники “Сумитеплоенерго” на зустріч не прийшли, як і представники обласної військової адміністрації, тому без відповіді залишилося питання: чи контролюють вони ціноутворення послуг тепла для сумчан?