Гуляти з дітьми вулицею Соборною у Сумах – небезпечно. Такої думки сумчанка Наталія Гордій, на яку впав камінь з фасаду будинку. Травмувалась жінка минулого тижня.
Наталія Гордій виклала допис у Facebook про те, що їй у скроню влетів камінь з фасаду будинку. До нього жінка додала фото садна та каменюки. На Соборну жінка водить свою доньку займатися з логопедом.
“Коли старша на заняттях, ми з меншим гуляємо, потім до театру Щепкіна йдемо. Вже поверталися, якраз був сильний вітер. І в один з таких моментів, я під’їжджала до входу забрати старшу дитину, мені в обличчя вдарив камінь. Добре, що не потрапив на дітей, це було б найстрашніше. Болить досі, і голова трохи боліла, але я в лікарню не зверталася, подумала, що маленьке садно, нічого страшного”, – розповіла жінка.
До поліції жінка також заяву не писала. Якщо б скаржилась, то мала б діяти за такою схемою, розповів юрист Назар Михайлов.
Що робити, якщо Ви отримали травми від міської будівлі
- Намагатися зафіксувати факт за допомогою фото чи свідків, а також відео.
- Викликати поліцію.
- Якщо відомий балансоутримувач, то можливо викликати представника балансоутримувача: якщо це приватна власність, то звернутись до власника, якщо це комунальна власність, то можна звернутися безпосередньо до органів місцевого самоврядування для того, щоб вирішити питання з компенсацією.
Привести до ладу будівлі в історичному центрі планують цьогоріч, розповів очільник міського управління архітектури Андрій Кривцов. Як це робитимуть, прописали в окремому документі.
Читати також: Завідувачка дитсадка приховала коронавірус. Заклад вчасно не закрили на самоізоляцію
“Даний порядок є регуляторним актом, він був розроблений, працювали над ним у минулому році (2020 – ред). У цьому році цей порядок був оприлюднений для громадських обговорень. Не надходило ніяких пропозицій, тому він як регуляторний акт зараз на візуванні і буде вивішений на сайт міської ради. Буде розміщений там місяць і після того, буде винесений на затвердження виконавчого комітету”, – сказав він.
Комісія буде фотографувати об’єкти, складати акти обстежень, надавати рекомендації, надсилати листи власникам. “І в цих приписах буде рекомендовано, яким чином, у який термін це повинно зробитися і що для цього потрібно. А для цього потрібно розробити паспорт опорядження фасаду, погодити з управління архітектури, і будуть визначені терміни, в який період повинно привести до зовнішнього вигляду, який буде погоджений відповідно до паспорту опорядження фасаду. Деякі матеріали є. Тобто ми будемо вирішувати, у які кольори, щоб це була і покрівля, і колір стін, і також розміщення вивісок чи реклами”, – розповів Кривцов.
За восьми адресами по вулиці Соборній приміщення комунальні, решта – приватні. 42-й будинок, сказав директор міського департаменту забезпечення ресурсних платежів Юрій Клименко, не їхнє майно. Тому ремонтувати його фасад власники мають за свій рахунок.