8 липня в Сумах відбувся виїзний брифінг, тема якого – боротьба на території обласного центру з карантинною рослиною амброзія. Коли ми прибули на місце, 4 робочих активно косили траву біля озера Чеха (там, де раніше було футбольне поле).
Такі заходи проводяться щороку, для того, щоб продемонструвати видимість роботи. Ні, не можна сказати, що зовсім нічого в місті не робиться. Але парадокс в тому, що вогнищ зростання амброзії в Сумах з кожним роком стає все більше. І це не дивлячись на те, що все більше виділяється коштів на боротьбу з цим бур’яном.
Наприклад, в минулому році амброзія в місті займала площу близько 70 га і було виділено майже 700000 гривень. У цьому році передбачено 910 000 гривень та площа її за приблизними даними вже 95 Га.
На Сумщині стихія знищила врожай на полях (фото)
Якщо раніше роботи проводило КП «Зеленбуд», то в цьому році переможцем тендеру стало ТОВ «ЕЛТА». За 599 000 гривен підприємство буде боротися з амброзією шляхом скошування в місцях масового скупчення сумчан, а також за адресами, які потрапили в список складений комісією.
Дивитися документ.
Директор департаменту інфраструктури Олександр Журба на своїй сторінці в фейбук написав, що станом на 8 липня підприємство вже провело роботи на площі понад 70 га. Хоча якщо чесно цей факт трохи сумнівний, так як сумчани, стурбовані тим, що амброзія скоро почне зацвітати, а в місті її не видаляють, навіть склали петицію на ім’я мера, для того, щоб міська влада почала приймати якісь заходи.
АТ «Сумське НВО» повідомляє про зміну комунальних тарифів
А виявляється, що під носом сумчан роботи вже провели, а громадяни просто не помітили цього. Ми також поцікавилися в Олександра Журби про те, що як бути з адресами, які не потрапили до переліку і де не видаляють амброзію вже дуже давно.
Скажімо на пустирі який розташований навпроти ЖЕКу «Рембуд» в 12-му мікрорайоні. Цей пустир знаходиться в самому центрі спального мікрорайону і бур’ян звідти розповзається у двори будинків. На що директор департаменту відповів:
-Потрібно звернутися до нас в департамент. У список будуть внесені корективи і якщо буде потрібно підприємство отримає додаткову суму, щоб максимально в цьому році видалити амброзію на території Сум.
Ну що ж, подивимося через 2 тижні на результат цієї боротьби з карантинною рослиною.
Далі буде