О 9:00 по всій Україні оголошують хвилину мовчання. Сьогодні, 20 лютого, у Сумах біля фонтану «Садко» зібралися близько 20 містян, щоб вшанувати тих, хто віддав життя за своє місто та Україну.

«Вшануй, де б не був»

Зазвичай такі акції влаштовують на вихідних, однак сьогодні по всій Україні організовували акцію «Вшануй, де б не був» до Дня пам’яті Небесної сотні. Саме в цей день 2014 року в центрі Києва загинула найбільша кількість людей — 48. 20 лютого 11 років тому почалася російсько-українська війна — війська Росії без знаків розрізнення вторглися на територію Криму через Керченську протоку.

У Сумах цього року акцію влаштувала Анна Шевченко. Каже, що це вперше, однак раніше вже брала участь у подібних заходах. Переживала, чи прийдуть люди, бо це найважливіше.

— Я побачила в Instagram однієї групи про те, що акцію будуть проводити по всій Україні.
Хлопці, які організовують це в Сумах, на жаль, сьогодні не змогли, бо вони працюють. Тож я взяла на себе відповідальність це зробити. Розумію, наскільки важливо вшанувати пам’ять людей, які віддали життя за нас. Серед мого оточення — це величезна кількість, — розказала Анна.

«Зупинись»

Сьогодні в центрі міста зібралося близько 20 сум’ян, частина з них — волонтери. Під час хвилини мовчання та Гімну України вони тримали таблички з різними написами: «Ти живеш, бо вони зупинили свій час. Зупини свій час на хвилину», «Пам’ятай тих, хто віддав своє життя за Україну», «Свобода має ціну — життя. Пам’ятаймо!», «Вшануй», «Пам’ять героїв», «Зупинись» та інші. Учасники стояли навпроти перехрестя біля фонтану «Садко».

О 9:00, коли почалася хвилина мовчання, більшість машин стояли, однак деякі все одно їхали. Так один з водіїв вийшов з авто і став посеред дороги, щоб зупини їх.

Фото: Цукр / Владислава Кудєльник

Одна з учасниць Євгенія має знайомих і родичів, які служать у війську. Вона допомагає волонтерам з першого дня повномасштабного вторгнення та часто ходить на такі акції.

— Я поважаю людей, поважаю вклад кожної людини в нашу перемогу, у наші суспільні дії. Віра та надія нам дарує шанс на перемогу, щоб врятувати життя кожної людини. Єднаймося за можливістю. Це коло єднання, коло підтримки, і це надихає. І ти розумієш, що ми разом переможемо будь-якого ворога, — каже Євгенія.

Ще один учасник Максим теж займається волонтерством. Намагається приєднуватися на всі акції та хвилини мовчання в Сумах.

— Сьогодні День пам’яті Небесної сотні. А це був такий перший етап, перший крок новітньої російсько-української війни. Треба пам’ятати, що кожен твій ранок означає, — ти прокинувся в мирних Сумах під українським прапором, а хтось віддав своє життя в цей момент. Я розумію, що в усіх якісь справи звичайні житейські, але хоча б одну хвилинку в день треба обов’язково виділяти на те, щоб згадати всіх людей, які віддали своє життя за наше мирне життя, за нашу Україну, — каже Максим.

Фото: Цукр / Владислава Кудєльник

cukr.city

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *