За незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами фігурантам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до семи років.
Співробітники Департаменту стратегічних розслідувань спільно з іншими підрозділами Нацполіції на системній основі проводять заходи з виявлення та документування фактів незаконного зберігання та продажу зброї. Під час чергового відпрацювання оперативники управління стратегічних розслідувань в Сумській області спільно з працівниками карного розшуку та слідчими слідчого управління обласної поліції встановили учасників організованої злочинної групи, до складу якої входили мешканці міста Суми та області віком від 23-х до 48-ми років. Зловмисники «спеціалізувалися» на незаконному зберіганні та збуті незареєстрованої вогнепальної зброї та боєприпасів.
Налагодив продаж зброї наймолодший учасник угруповання. Він безпосередньо підшуковував клієнтів для продажу засобів ураження, які фігуранти зберігали за місцями власного проживання. Серед іншого в «асортименті» збувачів — гранати, пістолети Макарова, автомати Калашникова, а також набої до них.
У межах кримінального провадження під час першого етапу проведених заходів правоохоронці задокументували факти продажу зброї. 6 березня поліцейські за силової підтримки КОРД викрили трьох учасників злочинної групи під час реалізації кількох сотень набоїв калібру 5,45 мм.
Організатора угруповання затримано в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України та повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 263 (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України.
Цього ж дня поліцейські провели обшуки за місцями проживання, в гаражних приміщеннях та автомобілях фігурантів, у ході яких вилучили більше тисячі набоїв різних калібрів, гранати Ф-1, РГД та запали до них, ВОГ-25, грошові кошти, наркотичні речовини та компʼютерну техніку.
Досудове розслідування триває. Після проведення усіх слідчих дій буде прийнято рішення про оголошення підозр іншим учасникам злочинної групи. Наразі правоохоронці встановлюють канали надходження зброї та боєприпасів у незаконний обіг.
Заходи з викриття проводилися спільно із співробітниками Державної прикордонної служби України за процесуального керівництва Сумської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони.