Будинок №12/1 по вул.4-а Продольна (Роменський мікрорайон) побудовано приблизно 2 роки тому. Мешканці, котрі роками складали гроші на нове житло, заїхавши в нові квартири, були щасливі.
Тихий район, чудовий вид з вікна, оскільки навколо приватний сектор, але щастя тривало не довго. Одного разу з підвалу стало смердіти… лайном. Виявилося, що в новому будинку проблеми з каналізацією. Мешканці зверталися до ЖЕКу. Ті приїдуть, проведуть якісь роботи, але потім все починається знову. І так триває вже два роки!
Минулого тижня, вже будучи в розпачі, мешканці будинку зателефонували до нас і попросили приїхати, щоб ми самі в усьому переконалися та чимось допомогли. Коли ми приїхали, то зіткнулися з ситуацією, коли ЖЕК вже оперативно відреагував на дзвінок мешканців будинку.
Ні-ні, зовсім не полагодив каналізацію. Двері в підвал завжди були відкриті та коли мешканці будинку запросили на зустріч представників ЖЕКу, повідомивши про те, що приїдуть ще й журналісти, в дверях підвалу раптом закрився замок. Ключів ні у кого немає.
–Ніколи не зачинялися двері, – розповідає Катерина Коник, –а тут так оперативно, зараз будемо дзвонити.
У нашій присутності вона подзвонила в диспетчерську ЖЕКу «Сумитехнобудсервіс» де відповіли, що будь-які дії тільки після того, як директор дасть на це добро.
–Уявіть собі, купити квартиру і дихати фекаліями, – продовжує Катерина. –В ЖЕК скаржимося, а там кажуть, що в нашому будинку боржники є, тому немає нормального ремонту. Але ж більшість платить справно і чому ми не отримуємо послугу, за яку платимо гроші? Ми навіть двірника тут не бачимо. Що стосується підвалу, там постійно тече вода. Навіть у двері чутно, як вона шумить. На східцях в під’їзді перебувати неможливо від запаху, а уявіть собі, що в підвалі твориться.
У підвалі будинку дійсно проблема. Рівень води сантиметрів 10-15. Запах жахливий. По всьому підвалу розкладені дерев’яні піддони без допомоги яких пересуватися неможливо навіть якщо на ногах будуть гумові чоботи, оскільки взуття потім доведеться довго відмивати, а одяг відразу треба прати, так як він ввбирає в себе запах каналізації.
https://www.facebook.com/OdinDoma.ua/videos/500331040687823/
За словами директора ЖЕКу «Сумитехнобудсервіс» Сергія Хрупи в ситуації винні самі мешканці. Він розповів, що кожного разу, коли працівники проводять ремонт, в каналізації знаходять цемент та пісок. Він пообіцяв, що воду в підвалі відкачають і проблему усунуть.
Але питання чи надовго? Ну і наостанок. Можливо в даному випадку все саме так і є, як каже директор ЖЕКу, тільки от дивна ситуація виходить. До редакції часто звертаються сумчани, які скаржаться на проблеми з каналізацією в будинках, розташованих в різних районах міста Суми. І коли звертаємося до ЖЕКу за коментарями в 99% чуємо у відповідь «Винні мешканці. У каналізації пісок та цемент. Тільки почистимо і знову забивається … ». Збіг?
Якщо у вашому будинку відбувається ситуація, яка вимагає втручання жеку, краще йти з листом, а не дзвонити. А якщо лінь-матінка, то хоча б записуйте дзвінок. Якщо питання залишається невирішеним найближчим часом, оформляйте акт-претензію в 2 примірниках. На другому в жеку зобов’язані поставити позначку/штамп з датою, коли у вас прийнято акт.
Якщо ситуація і тоді не вирішується, телефонуйте до ЗМІ. Приємно допомагати тим, хто хоч щось робить, щоб вирішити проблему.
Директору КП «_______________________»
прізвище, імя та по батькові
АКТ-ПРЕТЕНЗІЯ
про неналежне надання або ненадання послуг
м.Суми (адреса за якою надається послуга) від «___» ________________ 20___ р. ,
Споживач _____________________________________________________________
(прізвище, ім’я, по-батькові)
висловлює претензії виконавцю щодо якості надання послуг з___________________
(види послуг)
______________________________________________________________________
в частині ______________________________________________________________
(види порушень, кількісні / якісні показники надання послуг)
______________________________________________________________________
В період з ____ ___________ 20___р. по _______________ 20___р.
У зв’язку з викладеним, вимагаю зробити перерахунок розміру плати за неналежно надані (або ненадані) послуги, зазначені в даному Акті споживачем (ами) згідно з умовами Договору №________ про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій
Цей акт склали:
Виконавець в особі __________________
(П.І.Б., посада)
___________
(адреса) (підпис)
Споживач 1. ________________________
(П.І.Б.) (адреса, телефон) (підпис)
Споживач 2. ________________________
(П.І.Б.) (адреса, телефон) (підпис)
Споживач 3. ________________________
(П.І.Б.) (адреса, телефон) (підпис)
Споживач 4. ________________________
(П.І.Б.) (адреса, телефон) (підпис)
У матеріалі частково використано сюжет каналу АТВ Суми