Дев’ятиповерхівка в Сумах на пр. Курський, 37, – дім, якому не щастить. Років десять тому там потік дах, та так сильно, що заливало кілька квартир, а на техповерху, в машинних відділеннях стояла вода, проводка іскрила. Мешканці боялися, що заллє і «начинку» ліфів і вони зовсім залишаться без підйомників. Три роки тому будинку, здається, пощастило, було виділено 100 тисяч на капремонт, який і було зроблено.
– Але не минуло й року, як ситуація повторилася – дах, причому над всіма трьома під’їздами, тече, в машинних відділеннях ліфтів знову мокро, по щитках під час дощу все пливе, – обурюється мешканка будинку Любов Федорівна. – Будь-якої хвилини ліфти можуть зіпсуватися, і що тоді робити інвалідам, які ходять з трудом, і мамам з колясками? Куди нам звертатися? Наша керуюча компанія ремонтувати дах відмовляється …
Ми звернулися за роз’ясненнями до керуючої компанії КП «Сумижилкомсервіс», яка займається обслуговуванням цього будинку. Як нам повідомили на підприємстві, років десять тому цегляна кладка над ліфтовими шахтами прийшла в непридатність, фактично була зруйнована. Тоді будинок обслуговувало КП «Сумижитло». Мешканці разом зі своїм жеком домагалися, щоб міськрада виділила кошти на капремонт, так як потрібно було перекладати всі стіни на техповерху.
Нарешті в 2017 р департамент інфраструктури виділив гроші, і капремонт був виконаний однією з сумських фірм, інша справа – як. Підрядник, замість того щоб перекласти стіни і накрити руберойдом дах, як це потрібно було зробити, судячи з усього, вирішив заощадити і провів так звану реконструкцію. На верх машинних приміщень просто поклали обрешітку і зробили накриття з тонкого профлиста.
Продовження теми: Зарплати сумських чиновників
До цього часу обслуговуванням будинку займалося вже КП «Сумижилкомсервіс». «Ми розуміємо, що капітальний ремонт передбачає поліпшення споруди, щоб воно якісно прослужило не один рік, – кажуть у КП. – А що вийшло? Не минуло й року, як цей так званий відремонтований дах почало розмивати. Ми письмово звернулися до департаменту інфраструктури з вимогою виправити недоліки і виконати нормальний ремонт за рахунок підрядника, адже на капремонт були витрачені кошти міськбюджету. Але коли департамент підняв договір з фірмою, виявилося, що гарантійні зобов’язання підрядник давав тільки на рік, а так як цей термін закінчився, то змусити його переробити неякісну роботу неможливо ».
Час йде, вітер і дощі роблять свою справу, і на даний момент ситуація тільки погіршилася. Після недавнього сильного вітру дах просто згорнулася в рулони, найбільше «повезло» третьому під’їзду. «Сумижилкомсервіс» намагався хоч якось поліпшити ситуацію – але виявилося, що на обрешітку навіть встати не можна, так як вона дуже рідка, а тонкий профлист під вагою людини може просто провалитися. І що робити далі?
Проблема ще й у тому, що за договором керуючої компанії, який діє до 1 серпня цього року, на обслуговування будинку за статтею «поточний ремонт» призначено 150 тис. грн. У будинку в жахливому стані були інженерні мережі, особливо гарячої води. У березні в багатоповерхівці їх повністю замінили, витративши на це 102 тисячі з 150. Залишилося 48 тисяч, за які можна зробити хоча б мінімальний ремонт даху над ліфтовими шахтами. Але … тільки за останні 9 місяців мешканці заборгували керуючої компанії 35 тис. грн. І якщо борг не буде погашено, то його суму вирахують з решти 48 тисяч.
Так що фактично у будинку є 15 тисяч, а за такі гроші ніякої ремонт не зробиш. На міську програму капремонту співфінансування будинок більше претендувати не може, так як один і той же вид капремонту не може виконуватися через два роки. Надії на те, що департамент інфраструктури дотисне підрядника, який зробив неякісний ремонт, – немає ніякої. Так що вихід один – мешканці повинні погасити борги, щоб «Сумижилкомсервіс» виконав ремонт, адже якщо вода заллє ліфтове обладнання – ліфти просто стануть. А чекати ще і їх ремонту доведеться не один рік …
У ніч з 4 на 5 червня так званий дах над одним під’їздом не “вижив” – сильний вітер буквально зніс його, і добре, що він впав поруч, не на тротуар або дитячий сад по сусідству. Іншому під’їзду пощастило більше – частина даху втрималася на місці, але і чималу частину порвало буквально на шматки. Цікаво, невже і після цього департамент інфраструктури промовчить і не буде піднімати питання про якість роботи ушлого підрядника?
фото ілюстративне
shans.com.ua