Згідно з повідомленням міністра охорони здоров’я Максима Степанова, тільки в 17-18% випадках бригада швидкої допомоги приїжджає вчасно. Згідно з нормативами за викликом, «швидка» повинна прибути протягом 10 хвилин якщо в місті і 20 хвилин за містом. І 75% викликів повинні відповідати цим тимчасовим рамкам.
Заступник міністра Ірина Садов’як зазначила, що за рік в Україні «швидку» викликали приблизно 6,8 мільйона разів – 4,7 з яких із запізненням.
А тепер у МОЗ планують розділити виклики на чотири категорії:
Виклик, коли людина перебуває в критичному стані і вимагає негайного втручання. «Швидка» повинна приїхати за 10 хвилин.
Екстрений виклик – серйозний стан, яке вимагає оцінки ситуації і транспортування. Допомога повинна прибути не більше ніж 20 хвилин.
Виклик, коли нічого не загрожує життю людини і його здоров’ю. Ці виклики будуть перенаправлені до сімейних лікарів.
Консультація пацієнта по телефону або при перенаправлення до сімейного лікаря, то «швидка» може не приїжджати.
Крім того, Ірина Садов’як повідомила, що в Україні збільшили тариф за виклик бригади швидкої допомоги з 112 до 163 гривень.
Зараз в країні є 1807 автомобілів швидкої допомоги, що не відповідають умовам експлуатації. У міністерстві планують придбати 400 нових автомобілів, які розподілять між областями.
Також міністр охорони здоров’я Максим Степанов зазначив, що в цьому році уряд збільшив фінансування екстреної медичної допомоги на 40%. Засоби дозволять підняти зарплату медпрацівникам, закупити необхідні прилади і лікарські засоби.
https://www.facebook.com/svidok.ntn/videos/2630457440504384/