Увага! Це не реклама! Я сам ще не знаю, як я ставлюся до діяльності благодійних фондів, представники яких ходять по вулицях міста з боксами і збирають пожертви від громадян, нібито для лікування дітей.

А все тому, що визначити чи дійсно допомагає благодійна організація або заробляє гроші на довірі простих людей, можна лише після того, як якийсь час попрацюєш з таким фондом особисто.

Натрапив я на публікацію видання «Рівне вечірнє» під назвою «У Рівному помічено нахабних «благодійників» із міста Суми» за 9.02.2020. Перша думка «Вже і туди дісталися збирачі». Вони до нас, а наші до них, напевно по обміну досвідом.

Автор публікації зробив висновки, що волонтери з Сум швидше за все – шахраї.

фото з сайту rivnepost.rv

“Хлопці віком 20-25 років почали ходити міськими вулицями, а також заїздити у Здолбунів та інші міста поблизу, зі скриньками для збору коштів. Вони працюють на фонд «Майбутнє без меж», зареєстрований у Сумах. Проте відома в Рівному благодійниця Мар’яна Рева каже, що вони, швидше за все, – шахраї.

«Я вчора мала “приємність” поспілкуватись з ними, – пише п. Мар’яна. –  Враження гидкі. Благодійниця каже, що вони добре підковані в юридичних питаннях, поводять себе дуже самовпевнено, іноді навіть нахабно. Посилаються на Закон про благодійність, який дозволяє їм збирати кошти по всій Україні. Хлопці закликали її не заважати їм допомагати дитині.

Скільки жителі Сум заплатять за капремонт своїх будинків та ліфтів? [su_button url=”https://www.odindoma.sumy.ua/misto/skilki-zhiteli-sum-zaplatjat-za-kapremont-svoih-budinkiv-ta-liftiv/” target=”blank” size=”4″]ЧИТАТИ[/su_button]

Люди жертвують в скриньку гроші для конкретної дитини, хлопчики самі просять “Допоможіть хворій дитині”. Тут не йде мова про зарплату. Вони не мають права брати з цільових пожертв для дитини ні копійки. На зарплату можна брати 20% з коштів, які прийшли без призначення або ті кошти, де благодійник чітко написав “на адміністративні витрати”, – наголошує керівниця фонду «Скарбниця надії».

«Де перераховують кошти? Скільки зібрано? Яка частина коштів потрапила вигляді допомоги до дитини? Люди пишуть в коментарях, що мама дитини отримала 3,5 тисяч гривень на місяць. Сказати вам скільки грошей в наповненій скриньці? Зазвичай це 2-3 тисячі гривень. Рахуйте далі самі. Друзі, не будьте дурними. Ну не давайте їм грошей. НЕ ведіться на те, що вони впевнено розмовляють і показують вам документи» , – закликала п.Рева.

Вона зазначила, що є документ, який в них має бути і без якого їх можна ганяти – довіреність на виконання збору від фонду, де буде чітко прописана мета , збору, сума, де саме і в який саме час іде збір і формат звітності. Якщо його при них немає – можна звертатися до поліції» йдеться в публікації.  

І стало мені якось прикро за сумчан. Може і шахраї, але ж свої.

У публікації немає коментарів сумського фонду, а тільки слова місцевої благодійниці. Знову-таки думка пробігла: «Конкуренція».

Про благодійний фонд «Майбутнє без меж» (існує як мінімум з 2017 року) в інтернеті інформації практично ніякої. Ні гарної, ні поганої. Тим ні менш, ми знайшли телефон фонду і подзвонили туди.

Нам пояснили, що в Рівненській області дійсно їх волонтери збирають кошти, так як БФ – всеукраїнський. І тут же підтвердили нашу думку про те, що публікація – це швидше за все результат конкуренції.

У фонда «Майбутнє без меж» є сторінка в соціальних мережах  https://www.facebook.com/futurewithoutborders/ і хоча ведеться вона активно, збентежила невелика кількість тих, хто підписаний на неї..

Також є САЙТ з інформацією про роботу фонду, звіти, даними представників фонду, розділ, де можна подати заявку на надання допомоги і т.п. Сайт також «молодий», нам пояснили це тим, що старий сайт їм довелося закрити і почати з нуля. Тим ні менш тієї інформації, яка вже є, можна сказати, що фонд активний.

Вони запрошують до співпраці всіх бажаючих і тих, хто сумнівається, для активного надання допомоги дітям і потребуючим.

Ну а вирішувати шахраї чи ні, залежить лише від вас.  Але видання «Рівне вечірнє» зробило вкрай некрасиво, не звернувшись за коментарями до фонду. Можливо під час бесіди з представниками фонду, вони змогли б зібрати необхідні для ствердження – «шахраї» докази.

Якщо у вас є докази того, що БФ в Сумах (не тільки той, про який йде мова в публікації) є шахрайською схемою, напишіть нам про це в коментарях або на електронну пошту sumy.press@ukr.net

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *