У перші дні повномасштабної російської агресії на Сумщині різні підприємства, як приватні так і державні, були змушені зупинити роботу, внаслідок чого тисячі мешканців обласного центру фактично залишилися без засобів для існування.
Тим не менш, багато керівників робили все можливе, щоб підтримати своїх працівників, запустити роботу підприємства, і при цьому активно допомагали захисникам міста позбутися непроханих гостей.
Сьогодні ми розповімо про одне з таких підприємств – ДП «Сумистандартметрологія», що знаходиться за адресою вул.Харківська 101.
Волонтерство
Сумчани пам’ятають, як на кінець лютого полиці більшості магазинів спорожніли, а там, де ще залишалися продукти, утворювалися величезні черги.
Тоді ж співробітники «Сумського регіонального науково-виробничого центру стандартизації, метрології та сертифікації» разом зі своїм керівником Ігорем Кобушком почали доставляти продукти до Сум з Полтави та Харкова. Таким чином, вони підтримували не лише своїх колег та їх родини, а й допомагали соціально-незахищеній категорії сумчан, наскільки це було можливим на той час.
Одночасно підприємство допомагало і добровольцям, доставляючи для них амуніцію, бронежилети, систему відеоспостереження (встановлювалась на певній території та дозволяла дистанційно відстежувати рух нею) та медикаменти. Також спільно з організацією Help UKRAINE 22 доставлялися ліки й до дитячої обласної лікарні, обласного онкодиспансеру, центральної міської лікарні тощо.
На початку березня директор ДП «Сумистандартметрологія» Ігор Кобушко та ще кілька співробітників стали членами добровольчого формування. Ще двоє працівників пішли до ЗСУ. Так, голова профспілкового комітету ДП Андрій Остапенко був серед тих, хто обороняв Охтирку від російського агресора.
Робота підприємства
Після деокупації Сум підприємство почало поступово повертатися до роботи. У той же час філії ДП у Шостці та Конотопі також відновили діяльність, незважаючи на те, що ворог ще знаходився поблизу.
-Ми робили тоді все можливе, щоб зберегти колектив професіоналів, – розповідає директор ДП «Сумистандартметрологія» Ігор Кобушко. – Було не просто, підприємство знаходилося на простої, ситуація незрозуміла, але я вважаю, що нам вдалося впоратися. Наразі за результатами третього кварталу ми знову повернулися до прибуткових показників. І готові знову включитися у волонтерську роботу чи стати на захист міста, коли це буде потрібно.
Сьогодні ДП «Сумистандартметрологія» продовжує надавати послуги як населенню, так і підприємствам області. Було закуплено новий ампліфікатор для випробувальної лабораторії, аналогів якого в регіоні немає. Обладнання дозволяє проводити експертизу зернових та надавати результат, необхідний для експорту продукції.
ДП «Сумистандартметрологія» здійснює метрологічну перевірку обладнання критичної інфраструктури, лічильників тепла, води, газу.
Послуги
Фахівці підприємства постійно здійснюють безоплатне консультування операторів ринку харчових продуктів стосовно виконання вимог поетапного впровадження Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» (№1602-ВР VII від 22.07.2014), що дає змогу розширення надання послуг в сфері сертифікації системи управління безпечністю харчових продуктів підприємствами – виробниками харчових продуктів, закладами ресторанного господарства та громадського харчування.
Підприємство також виконує науково-дослідні та практичні роботи у сферах стандартизації та метрології, а саме:
гармонізація національних стандартів з міжнародними та європейськими;
організаційно-методична та консультаційна допомога при розробці технічних умов та інших категорій нормативних документів;
розробка технічних умов на продукцію та інших категорій нормативних документів;
організаційно-методична та консультаційна допомога при погодженні технічних умов із замовниками, державними наглядовими органами, відомчими, галузевими, спеціалізованими технічними та науковими організаціями, профільними державними комітетами;
розробка експлуатаційних документів, необхідних при постановці продукції на виробництво (технічних завдань, програм проведення випробувань, настанов з експлуатації, паспортів та ін.);
метрологічна експертиза нормативної документації;
методична та консультаційна допомога з питань метрологічного забезпечення (підбір засобів вимірювальної техніки (ЗВТ) та застосування випробувального обладнання (ВО);
розробка методик повірки ЗВТ, програм та методик атестації ВО;
розробка комплекту документів з атестації вимірювальних лабораторій на право проведення вимірювань;
впровадження системи НАССР.
Подібних підприємств, співробітники яких з початку війни не опустили руки, робили і роблять все можливе, щоб зберегти колектив та допомогти своїм співгромадянам (як цивільним, так і військовим), на Сумщині не один десяток. Ми обов’язково розповімо про них у наступних публікаціях.