В кінці грудня сумчанка Тетяна звернулася до нас з таким питанням:

«Нещодавно ДСНС в Сумській області розмістила графік перевірок різних установ. Про що написали в ЗМІ.  Це добре, але в звичайних житлових будинках, які не є установами, хіба не люди живуть ? В цих будинках, як в школах або садках, немає дітей? Мені цікаво, чи перевіряють житлові будинки на стан протипожежної безпеки? Зокрема мене цікавлять багатоповерхівки, де більше, ніж 10 поверхів. Наскільки я знаю, рятувальна техніка у ДСНС дістане до 10 поверху. Але ж у нас є будинки, де 16 поверхів. В одному з таких будинків живу я. Сходи в будинках на поверхах забиті мотлохом, входи на дах заварені тощо. Виходить, що в разі пожежі, ті, хто живе вище 10-го поверху, будуть в полоні …».

З питанням сумчанки ми звернулися до прес-служби ДСНС в Сумській області, де отримали таку відповідь:

“Управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області на виконання доручення Прем’єр-міністра України від 16.01.2019 року № 50768/1/1-18 та доручення Державної служби України з надзвичайних ситуацій від 21.01.2019 року № 02-928/261 протягом лютого – листопада здійснювалися перевірки житлових будинків підвищеної поверховості щодо дотримання управителями вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки.

[su_row][su_column size=”1/2″ center=”no” class=””][/su_column] [su_column size=”1/2″ center=”no” class=””][/su_column][/su_row]

На сьогоднішній день в області експлуатується 48 житлових будинків підвищеної поверховості, а саме: в м. Суми 46 будинків, в м. Шостка та м. Охтирка по 1 будинку.

Так, протягом лютого-жовтня 2019 року працівниками Управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області перевірено 48 житлових будинків зазначеної категорії із 48. За результатами перевірок виявлено 951 порушення вимог пожежної та техногенної безпеки.

Встановлено, що в 28 будинках відсутня автоматична система протипожежного захисту; на 29 будинках несправне внутрішнє протипожежне водопостачання; 27 будинків потребують заміни або ремонту систем електропостачання; у 28 будинках шляхи евакуації не відповідають вимогам; 27 будинків не забезпечені первинними засобами пожежогасіння.

За порушення вимог пожежної безпеки 12 керівників керуючих компаній та голів об’єднання співвласників багатоквартирних будинків притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу”.

Затримано злочинну групу, яка виготовляла псевдоліки проти раку [su_button url=”https://www.odindoma.sumy.ua/publikacii/zatrimano-zlochinnu-grupu-jaka-vigotovljala-psevdoliki-proti-raku/” size=”4″]ЧИТАТИ [/su_button]

Ну добре, заплатили вони штраф, а що далі? Чи були виправлені порушення? Жителям цих будинків було б добре подумати над тим, в якому стані виходи, аварійні сходи, драбини тощо. Краще звернутися до керуючої компанії  або до голови ОСББ з питаннями. Біда може прийти несподівано і до неї краще бути готовим.

Тому що, порятунок потопаючих – справа рук самих потопаючих!

2 коментар до “ДСНС в Сумській області виявлено 951 порушення в 48 багатоповерхівках”
  1. Ви вважаєте, що ОСББ в змозі відновити систему пожежноі безпеки, якщо на неі ніхто не звертав увану протягом 20-30 років?

  2. Я розумію, що місцева влада, яка роками не контролювала жеки, звалила на плечі мешканців проблемні будинки. Але ОСББ це організація самих мешканців, які, напевно, повинні піклуватися про свій будинок і свою безпеку.Тому що їм вже скаржитися нема на кого, вимагати ні в кого, крім як у себе самих.Ну проблеми проблемами, а відповідальність ніхто не відміняв. Перед тим, як брати на баланс собі будинок з комунальної власності, мешканці повинні були вимагати, щоб його передали в належному стані. Не зробили цього? Хто їм винен? А правила протипожежної безпеки ніхто не відміняв!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *