Голова Сумської ОВА Володимир Артюх дав перше інтерв’ю Суспільному за півтора роки на посаді. Блок питань був присвячений навчанню учнів, зокрема говорили про можливість у подальшому навчання у школах офлайн, якщо дозволятиме безпекова ситуація.

Щодо навчання, у перспективі діти області і Сум підуть офлайн навчатися, чи так і навчатимуться онлайн?

Відповідно до законодавства України, діти можуть навчатись безпосередньо у закладі тільки, коли є захисна протирадіаційна споруда. Тобто, яка забезпечує захист дітей в усіх умовах можливого ракетного або авіаційного удару. Це закон і порушувати закон я б нікому не радив.

У нас таких захистів немає в школах?

У нас 59 таких закладів є, які сьогодні працюють. Більш того, ми створили відповідно з нашою допомогою і наших міжнародних партнерів позашкільне навчання: математика, українська мова. Ці предмети сьогодні викладають в цих навчальних закладах, де є захисні споруди. Тобто 17 000 дітей там навчаються. Ми їм створюємо цю умову. Ми отримали десятки гаджетів за цей рік, які ми роздали для викладачів і для учнів, в першу чергу, для переселенців, які виїхали.

Також ми будуємо сьогодні підземну школу. У місті Суми у школі №25. В тому мікрорайоні взагалі не було ніколи захисних споруд, а це 500 місць.

Це буде єдина підземна школа?

Таких у нас 6 будується сьогодні. На наступний рік міністр освіти сказав, що бюджетні асигнування будуть в три рази більші, ніж у цьому. Тобто ми наступний рік будемо ще нарощувати. Ми отримали певну державну допомогу щодо харчування, створення сучасних харчоблоків європейського зразка і харчування буде.

Шкільні автобуси ми теж отримали більше, ніж за минулі роки. Тобто ми будемо будувати і створювати такі осередки, в тому числі вивчення мови, вивчення захисту України. Туди треба доставляти дітей, там буде обладнана сучасна матеріальна технічна база для вивчення цього предмету. Викладачі, які пройшли підготовку, відповідно. Це знову ж таки експеримент проводиться, як він піде, ми будемо дивитись, але ми сьогодні його теж забезпечуємо, і будівництво, і навчання викладачів, це теж робиться. Практично в кожному районі, в кожному такому великому місті (плануються такі осередки – прим. ред.). Мова про десятки осередків.

У Сумській школі №18 проводиться ремонт їдальні на понад 12 млн грн. В чому доцільність ремонту, якщо діти не ходять до школи?

Ми впевнені, що вони підуть в школу. Правильно? Тобто там мають бути відповідні умови досягнуті для того, щоб отримати державну фінансову підтримку. Місто вийшло з пропозицією, що діти ходитимуть у школу, або змішана форма навчання буде.

Найближчим часом будуть ходити до цієї школи?

Я думаю, як буде безпекова ситуація, як буде з нашими захисними спорудами. Тут взагалі до цього треба поставитись досить непросто.

Відверто кажучи сьогодні держава виділяє нам кошти на захисні споруди, на фортифікаційні споруди. Це не з громад ми забираємо. Нам держава виділяє на захисні споруди в школу, на захисні споруди в лікарні. Держава виділяє на вивчення предмета “Захисту України”. Держава виділила велику суму на створення нової української школи, тобто закупівлю всього обладнання. Деякі кажуть, що не треба нічого будувати. Я впевнений, що треба, якщо збалансовано підійти.

Тобто може бути, що діти підуть офлайн навчатися, чи це потрібно, щоб була підземна школа?

Може бути в залежності від того, яка буде безпекова ситуація.

Ми ж сподіваємося, що вона покращиться, бо Збройні сили отримують нову зброю, підрозділи отримують мобілізованих військовозобов’язаних, тобто їхній бойовий потенціал збільшується і я впевнений, що вони будуть використовувати його за призначенням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *