В.о. управління податкової служби Сумської області Олена Хотенко після початку повномасштабного вторгнення росії в України, переоформила свій бізнес на матір, котра є громадянскою країни-агресора.
Про це редакція 368.media дізналася з відкритих реєстрів компанії.
Виявилося, що у пані Хотенко, яка значну частину життя пропрацювала в податковій системі України, є значна кількість майна. У Рівному, де вона працює також депутатом міської ради, жінка є власницею ресторації «Бурштин». Мала Олена Хотенко ще й 51% у ТОВ «Вино і люди», яке займається роздрібною торгівлею у неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, включаючи напої та тютюнові вироби.Наразі бізнесом керує її партнер Віталій Павлов. Це директор та засновник видання Рівне Онлайн, до якого має дотичність сама Хотенко.
Звільнившись з місцевої податкової у 2012 році Хотенко відкрила перший в Рівному салон тайського масажу преміум-класу «Сабай Тай». Згідно із публікаціями у ЗМІ, салон пропонував низку нестандартних процедур, зокрема, масаж для розвинення жіночої енергії, комплекс для закоханих пар «Злиття душ», програму для людей старшого віку «Дорогі батьки». Крім того, її салон пропонував виїзд спеціального SPA-мобіля додому чи до офісу.
Очільниця податкової Сумщини під час війни отримала квартиру у Києві, але не вказала житло у місті
Ще у жінки були ПП «Світ вражень» та ТОВ «Ресторан Шкварочка» (ми ще будемо писати про цей об’єкт). У 2022 році вона переоформила бізнес на громадянку Тімофеєнко Людмила Миколаївна. Це – матір посадовиці, котра має громадянство російської федерації.
Цікавим фактом є й то, що бізнес-партнером родини Хотенків є Ігор Вандьо, чия дружина була посадовцем ДПС на Львівщині.
Нагадаємо, що теперешня очільниця податкової Сумщини у жовтні 2016 року була звільнена з посади заступника начальника Державної фіскальної служби у Запорізькій області із забороною займати посади протягом 10 років з тієї причини, що вона не менше року займала керівні посади у період з 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014 року.
Цікаво, що люстрували її з «другої спроби». Бо офіційно підставою для звільнення у жовтні 2015-го стала повторна перевірка, яку здійснив Мін’юст. Зокрема, робоча група почала заново вивчила особові справи деяких податківців та потім опублікувала звіт щодо фіскалів, які підпадають під закон «Про очищення влади», але не були люстровані. У тому звіті з’явилось ім’я Олени Хотенко. Але після звільнення їй вдалося повернути посаду – за рішенням суду.
Так, вже через два дні після звільнення у жовтні 2015-го, Олена Хотенко подає відповідний позов до Запорізького окружного адміністративного суду. У суді погоджуються з висновками, що раніше податківець вже проходила перевірку за законом про люстрацію. Зокрема, ще до мін’юстівської перевірки Олена Хотенко отримала довідку від травня 2015 року за підписом голови ДФС України Романа Насірова, згідно якої вона не підпадає під люстрацію.
Цікаво ще й те, що Олена Хотенко доводила у суді, що не підпадає під критерії люстрації через їх формулювання у законі. Суд погодився: 12 листопада 2015 року була прийнята постанова, за якою Олену Хотенко поновили на посаді заступника начальника Головного управління ДФС в Запорізькій області. Пізніше, у червні 2016 року, вона звільнилася з податкової за угодою сторін.
У вересні 2016 року імя Олени Хотенко фігурувало у складі Громадської ради при комітеті ВРУ з питань податкової та митної політики. Зараз вона також зазначена головою ради Громадської організації Інститут податкових реформ.
Джерело 368.media