Спеціалістами Конотопського міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області за фактом госпіталізації 17 дітей з харчовим отруєнням проведено позапланову перевірку ДПТНЗ “Конотопське вище професійне училище”, за результатами якої було виявлено, що обіг харчових продуктів в учбовому закладі не відповідає вимогам санітарних заходів:
інгредієнти, які використовуються для приготування харчових продуктів зберігаються в неналежних умовах, зокрема без контролю температурного режиму, харчоблок не підтримується в чистоті, безпосередньо над плитами для приготування страв на витяжних ходах виявлено нашарування пилу і бруду, належним чином на здійснюється миття та дезінфекція обладнання, персонал харчоблоку закладу має не достатній рівень знань з питань гігієни персоналу.
З метою виявлення причин та умов, що могли б спричинити харчове отруєння учнів закладу, також було проведено санітарно-епідеміологічне обстеження та відібрані зразки на мікробіологічні дослідження продуктів харчування. Дослідження проведені випробувальною лабораторією Сумської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби.
За результатами досліджень 7 зразків харчових продуктів (м’ясо свинина, печінка яловича, масло вершкове, добові проби (котлета смажена, салат зі свіжої капусти, борщ, рис відварний) містили хвороботворну мікрофлору.
Читати також: На Сумщине отчиму-педофилу дали 9 лет
З урахуванням наявності загрози для життя та здоров’я учнів при споживанні продуктів харчування виготовлених на харчоблоці відповідного закладу, Головним управлінням винесено постанову, якою до ДПТНЗ “Конотопське вище професійне училище” застосовано штрафні санкції в розмірі 41 730 грн.
Однак, директор ДПТНЗ “Конотопське вище професійне училище” із застосованим штрафом не погодився та оскаржив його до Сумського окружного адміністративного суду. В судовому порядку представниками Головного управління було доведено обгрунтованість висновків зазначених у матеріалах перевірки та законність застосування штрафних санкцій. У зв’язку з чим, рішенням Сумського окружного адміністративного суду, залишеним без змін постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 07.04.2021 по справі №480/4669/19 постанова про застосування штрафу була визнана законною.
На даний час, Головним управлінням вживаються заходи для примусового стягнення застосованого штрафу через органи державної виконавчої служби. За фактом отруєння учнів та не забезпеченням належного стану харчоблоку закладу, було відкрито кримінальне провадження за ст. 137 КК України.
Читати також: Житель Сумщини викрав у односільчанки продукти, приготовані на Великдень
Загалом, з початку 2021 року за результатами судових проваджень, Головним управлінням була доведена законність 2 приписів та 14 постанов про застосування штрафних санкцій у сфері безпечності харчових продуктів на загальну суму 700 тис. грн. Факти скасування розпорядчих актів Головного управління у відповідній сфері державного нагляду у 2020 – 2021 роках відсутні.
фото ілюстративне
Держпродспоживслужба у Сумській області