Медреформа на Сумщині: масові скорочення та мінімальна зарплата?

Чим ближче друга хвиля медичної реформи, тим сумніше стають перспективи, які з 1 квітня торкнуться як медиків, так і пацієнтів. Особливо на тлі того, що реформатори обіцяють фахівцям гідну зарплату (як у лікарів первинки), а нам – якісні медпослуги в будь-який з лікарень.

На ділі все зовсім не так райдужно: в медустановах області розпочалися масові скорочення, а тим, хто залишиться працювати, обіцяють платити мінімалку.

[su_row][su_column size=”1/2″ center=”no” class=””][/su_column] [su_column size=”1/2″ center=”no” class=””]До журналістів звернулися представники колективу Сумського обласного центру соціально небезпечних захворювань (колишній наркодиспансер, до якого приєднали психіатричну службу – відділення гострих станів на Троїцькій, 28, і Охтирську психлікарню, а також центр профілактики і боротьби зі СНІДом, що на пр.[/su_column][/su_row]

Курському, 111). Люди стурбовані не тільки своїм майбутнім, а й взагалі майбутнім нашої медицини.

– Днями нас попередили про скорочення, яке торкнеться співробітників всіх структурних підрозділів центру – починаючи від лікарів і закінчуючи обслуговуючим персоналом, – розповідає Сергій Грабовий, лікар-епідеміолог відділення профілактики і боротьби зі СНІДом. – З понад 500 осіб скоротять близько 350! За попередніми розрахунками – за ту кількість послуг, що ми на сьогодні надаємо, з 1 квітня центр буде отримувати суму від Національної служби здоров’я, якої недостатньо на весь персонал.

У нашому відділенні з шести лікарів і одного сумісника залишиться лише два (один – лікуючий, другий – заступник меддиректора), також скорочують середній і молодший персонал. Ті, хто залишиться, – працюватимуть на мінімальну зарплату. Виходить, що обсяг роботи збільшиться, а зарплата, навпаки, зменшиться. І це при тому, що у нас в області щороку пацієнти додаються.

Тільки на нашій базі лікується близько 700 осіб. Пацієнти отримують широкий спектр послуг: діагностика, консультації по поточному стану, лабораторний контроль за АРВ-терапією та ін. Уявіть, яка буде навантаження на людей, що залишилися! Ніхто не думав, що так станеться! Кому потрібна така медреформа, коли люди втрачають роботу ?!

[su_row][su_column size=”1/2″ center=”no” class=””]Схоже, що і пацієнти нікому не потрібні. Наші фахівці – з величезним досвідом і вузькою кваліфікацією, якої більше ніхто в області не має. Вони знають кожного з пацієнтів не один рік, як і чим їх лікувати. Препарати – специфічні, вони не застосовуються в інших областях медицини (крім лікування гепатиту В).[/su_column] [su_column size=”1/2″ center=”no” class=””][/su_column][/su_row]

Потрібно коригувати схеми, при необхідності – підлікувати супутні патології. Наші лікарі цього вчилися не один рік, проходили курси. Якщо наші пацієнти перейдуть до інших фахівців, то рівень надання їм допомоги істотно впаде. Якраз населення першим відчує на собі витрати медреформи. Адже з 1 квітня, якщо нічого не зміниться, нас практично всіх скоротять, а профільним хворим, по суті, буде нікуди йти!

Всі чекали, що, коли настане другий етап медреформи, зарплата буде на рівні сімейних лікарів, а тут – мінімалка без доплат і набавок! Люди поповнять число безробітних в центрах зайнятості – і що далі? Там виявиться багато колег з інших медустанов, яких торкнеться така ж сумна доля в умовах медреформи. Якби реформа спочатку була до кінця продуманої – такій ситуації б не допустили.

Ситуація в Сумах: купував у «Епіцентрі» генератор, а отримав проблеми [su_button url=”https://www.odindoma.sumy.ua/publikacii/situacija-v-sumah-kupuvav-u-epicentri-generator-a-otrimav-problemi/” target=”blank” size=”4″]ЧИТАТИ[/su_button]

Її потрібно або взагалі відкласти, або поміняти до неї підхід, а до цього – продовжити до кінця року фінансування за рахунок субвенції з держбюджету.

Обласна влада, засновники медустанов повинні сигналізувати наверх про проблеми. Якщо вони знали, що так буде, чому не вжили жодних заходів щодо соціального захисту медпрацівників ?! Що будуть робити люди після біржі? Виїдуть за кордон, поповнивши армію «заробітчан»? Дивує мовчання наших профспілок – від місцевих до обласних. Складається враження, що комусь необхідно просто знищити нашу медицину. І найжахливіше, що про це ніхто серйозно не хоче задуматися!

shans.com.ua

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *