Про це повідомив начальник Сумської обласної військової адміністрації Володимир Артюх.

«В області активно працює робоча група «Прозорість і підзвітність» щодо ефективного та прозорого використання бюджетних коштів. До складу цієї робочої групи входять представники ОВА, силових структур (поліція, СБУ, ДБР), громадськості, – зазначив очільник області. – Лише за півтора місяці роботи вже маємо конкретні практичні результати, які в підсумку дадуть не лише економію бюджетних коштів, але й підвищать якість виконаних робіт».

Представниками робочої групи з виїздом на місце вже обстежено 42 об’єкти у громадах, які реалізуються в рамках Програми відновлення та інших державних субвенцій.

За результатами обстежень та документальної перевірки проєктів, обласною прокуратурою відкрито два кримінальних провадження.

Виявлено порушення в процедурі закупівлі робіт по перемичці мереж теплопостачання до КППВ в м. Суми (Котельня північного промвузла). В результаті відмінено процедуру закупівлі та розпочато нову з врахуванням пропозицій групи.

Встановлено завищення вартості матеріалів по проектах у селі Чупахівка. Як результат, Чупахівська сільська рада опрацювала з підрядником зниження вартості матеріалів та обладнання, без зменшення кількісних та якісних показників. Також встановлено завищення вартості по утеплювачу (150 мм), у порівнянні з вартістю аналогічних матеріалів, в тому числі по ДНЗ «Золотий ключик» (м. Суми) та Липоводолинській школі.

Замовником знижено вартість утеплювача при фактичному виконанні робіт по термомодернізації Комишанської школи.

По Роменській школі № 6 (будівництво захисної споруди) встановлено, що заплановано спрямування 4,5 млн грн на благоустрій території школи. Це питання не є першочерговим у військовий час, тому рекомендовано у першу чергу завершити роботи з будівництва укриття.

Встановлено недоліки проєкту у Липоводолинській школі, в частині розміщення санітарного вузлу в укритті, які були виправлені замовником робіт.

Робоча група перевірила 15 навчальних закладів, де виконуються роботи з будівництва захисних споруд, у результаті чого за більшістю об’єктів пришвидшено терміни виконання робіт, за рядом об’єктів вказано на недоліки у процесі будівництва, які виправлялися підрядними організаціями (наприклад, при будівництві укриття НВК № 16 підрядником зроблені додаткові вентиляційні відводи).

Загалом, внаслідок діяльності робочої групи планова економія бюджетних коштів наразі становить понад 14 млн.грн.

«Робота групи «Прозорість та підзвітність» триває і хочу зауважити, що це не каральний орган, а орган конструктивної взаємодії та ефективного використання бюджетних ресурсів в складні воєнні часи», – підкреслив Володимир Артюх.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *