Затверджено новий перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих.
У грудні цього року Уряд прийняв постанову № 1364, якою визначено механізм формування єдиного переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією.
Відповідний перелік затверджується наказом Мінреінтеграції за погодженням з Міністерством оборони на підставі пропозицій відповідних обласних, Київської міської військових адміністрацій.
Наказом Мінреінтеграції від 22 грудня 2022 року № 309 затверджено перелік, на основі якого, зокрема, внутрішньо переміщеним особам здійснюватимуть виплати. Перелік не є фіксованим – він регулярно актуалізується.
Території, які зазначаються у переліку, поділяються на території, які окуповані російською федерацією, і території, на яких ведуться (велися) бойові дії. Своєю чергою території, на яких ведуться (велися) бойові дії, поділено на території можливих бойових дій і території активних бойових дій.
Також до переліку ретроспективно включені території, на яких велися бойові дії та які були тимчасово окуповані з 24 лютого 2022 року й на яких бойові дії або тимчасова окупація завершилися.
Таким чином, до нового переліку увійшли території Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Київської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської областей і м. Києва.
▪️Додатково повідомляємо, що право на виплати мають особи, які виїхали з населених пунктів, що включені до переліку як території:
1. можливих бойових дій;
2. активних бойових дій;
3. окуповані російською федерацією, на яких не визначена дата завершення бойових дій (дата припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації російською федерацією та вважаються такими, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окупованими російською федерацією.
Якщо ви зареєстровані в якійсь із зазначених областей, але ваша територія відсутня у цьому переліку, радимо звернутися до своєї військової адміністрації (особисто або через гарячу лінію) й уточнити інформацію.
Звертаємо увагу, що затверджений перелік застосовуватиметься, зокрема, для організації виплат внутрішньо переміщеним особам, проведення приватизації державного майна, спрощеного вступу до закладів освіти, обмеження та відновлення доступу до публічних електронних реєстрів тощо.
На Сумщині нині у списку 15 громад:
Шосткинський район
Дружбівська міська територіальна громада
Зноб-Новгородська селищна територіальна громада
Шосткинська міська територіальна громада
Глухівська міська територіальна громада
Свеська селищна територіальна громада
Охтирський район
Великописарівська селищна територіальна громада
Сумський район
Білопільська міська територіальна громада
Краснопільська селищна територіальна громада
Юнаківська сільська територіальна громада
Ворожбянська міська територіальна громада
Хотінська сільська територіальна громада
Миропільська сільська територіальна громада
Садівська сільська територіальна громада
Миколаївська сільська територіальна громада
Конотопський район
Новослобідська сільська територіальна громада
Детальніше ПЕРЕЛІК НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ