Про це повідомив журналістам керівник апарату Сумської облдержадміністрації Ігор КАЛЬЧЕНКО
За його словами, працівники Сумської облдержадміністрації розуміють важливість та необхідність проведення вакцинації. Адже це, перш за все, безпека людей, їх життя і здоров’я. І звісно, безперебійна робота самої ОДА. Саме тому переважна більшість працівників апарату та структурних підрозділів облдержадміністрації станом на сьогодні вакциновані.
«Із 581 особи, що працює в облдержадміністрації та її структурних підрозділах, повний курс вакцинації завершили 498, що складає 85,71% працівників. Ще 60 осіб отримали одну дозу щеплення, – зазначив Ігор Кальченко. – Невакциновані у нас 23 особи або 3,96% осіб. Із них відсторонені сьогодні від роботи лише 4 особи (одна – а апараті Сумської ОДА, 2 – в Департаменті фінансів і 1 – в Департаменті цивільного захисту). Інші ж мають протипоказання до вакцинації», – розповів Ігор КАЛЬЧЕНКО.
Довідково. Від сьогодні в Україні вступає в дію наказ Міністерства охорони здоров’я України № 2153, яким затверджено перелік професій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням. Відповідно до Наказу обов’язковим щепленням проти COVID-19 підлягають працівники центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів, місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів та закладів освіти.
Читати також: ДТП у Сумах: зніс два дерева на авто, перекинувся та втік
Цей перелік визначений МОЗ у першу чергу для забезпечення безперебійної та безпечної роботи органів виконавчої влади на національному та місцевому рівнях та закладів освіти.
Згідно з наказом, вказані працівники, нещеплені проти СOVID-19, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати до моменту отримання хоча б одного щеплення.
Важливо, що не можуть бути відстороненими від роботи працівники, які мають протипоказання до вакцинації та надали відповідний медичний висновок, виданий закладом охорони здоров’я.
Працівники, які отримали принаймні одну дозу вакцини проти COVID-19, не можуть бути відстороненими від роботи, оскільки вже не йдеться про ухилення або відмову від вакцинації.
Якщо працівник ухиляється або відмовляється від проведення щеплення, то керівник підприємства має відсторонити його від виконання професійних обов’язків. Для цього він складає відповідний акт. Відсторонення відбувається шляхом видання наказу або розпорядження керівника з відсторонюються. Важливо, що звільняти працівника через відсутність щеплення незаконно.