26-27 листопада в усіх громадах області проходять меморіальні заходи до Дня пам’яті жертв голодоморів
В обласному центрі скорботні заходи із вшанування пам’яті жертв голодоморів розпочнуться 27 листопада о 10.00. У Сквері пам’яті жертв Голодомору (м. Суми, вул. Степана Бандери, неподалік автовокзалу) за участі керівництва області та громадськості відбудуться панахида, покладання квітів та встановлення лампадок до пам’ятника жертвам Голодомору 1932 – 1933 років.
О 16.00 в обласній філармонії, після загальнонаціональної хвилини мовчання, відбудеться концерт-реквієм «Скорботна свічка горіла…».
Усі заходи проводяться з дотриманням вимог законодавства щодо запобігання поширенню COVID-19, у тому числі і правил відвідування закладів культури під час перебування регіону в червоній карантинній зоні.
Читати також: На Сумщині судитимуть жінку, яка позбавила життя колишнього чоловіка
Нагадаємо, до сьогодні немає точної кількості жертв, що померли внаслідок штучно організованого голоду. Але трагічна цифра вражає своєю жорстокістю. Мільйони людських життів Україна втратила через геноцид 1932-1933 років, масових штучних голодів 1921-1923 та 1946-1947 років. Голодомор став справжнім геноцидомом української нації – він спричинив загибель мільйонів українців, завдав непоправного удару по ментальності та культурі, перервав зв’язок поколінь
Архівні акти про запис у графі «причина смерті – українець» яскраво відображають масштаби трагедії українського народу. Це помста за спротив, за прагнення жити вільно, працювати на власній землі, ростити хліб, народжувати дітей у любові і добрі.
Важка статистика – половина загиблих внаслідок Голодомору − діти та підлітки. За даними Українського інституту національної пам’яті, Голодомор 1932−1933 років забрав життя орієнтовно 1,5 мільйона дітей віком до 10 років. Ціле вимерле покоління юних українців не виросло, не народило дітей.