Національна служба здоров’я України провела автоматичнийта плановий моніторинг медзакладів Сумщини. Про результати перевірок повідомили під час онлайн-брифінгу в НСЗУ.
У рамках планового моніторингу в першому півріччі 2024 року перевірили Сумський обласний клінічний перинатальний центр за пакетом “Медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках”. За результатами моніторингу медзакладу перерахують кошти за договором за січень-лютий 2024 року.
Також до планового моніторингу у другому півріччі 2024 року потрапила Центральна міська клінічна лікарня м. Суми за пакетом “Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у стаціонарних умовах”.
За даними автоматичного моніторингу, більшість медзакладів Сумської області мають достатньо високий рівень проведення тромболітичної терапії при лікуванні інсультів. Найвищі показники в таких лікарнях:
- Центральна міська клінічна лікарня (Суми) – 20%;
- Сумська обласна клінічна лікарня – 17%;
- Глухівська міська лікарня – 12%.
У трьох лікарнях автоматичний моніторинг виявив необґрунтовані електронні медичні записи, щодо перебування пацієнтів у стаціонарі:
- Роменська центральна районна лікарня – 156 ЕМЗ;
- Клінічний перинатальний центр пресвятої Діви Марії – 87 ЕМЗ;
- Клінічна лікарня №4 (Суми) – 55 ЕМЗ.
Цим медзакладам перерахують кошти, отримані за відповідним пакетом від НСЗУ.
За даними дашбордів НСЗУ, з початку 2023 року пацієнти з Сумщини надіслали 78 скарг щодо різних медзакладів. За цим показником Сумська область на 13 місці. Найбільше люди скаржилися за відмову у наданні медичних послуг, передбачених пакетом медичних гарантій. 16 скарг стосувалося вимагання медиками грошей або витратних матеріалів, передбачених пакетом медичних гарантій.