Для дитини немає нічого гіршого, ніж в ранньому віці залишитися без батьків. Залишившись без батьківської ласки, тепла і захисту, одні опиняються в дитячих установах, інших забирають в прийомні сім’ї, а комусь щастить більше, опіку оформляють найближчі родичі. Хоча для юної сумчанки Ірини скоріше не пощастило опинитися в будинку свого рідного дядька.

26 листопада в одну зі шкіл міста Сум прибула швидка. Учениці 8 класу раптово стало погано. Почалася блювота. З підозрою на струс головного мозку дівчинку доставили в нейрохірургію. Там вона повідомила, що її побила опікун.

У Іри немає батька, померла мати і бабуся. З близьких залишився тільки дядько. І ось він і взяв її до себе. За непідтвердженими даними, які ми в даний час перевіряємо, він, з якоїсь причини, не зміг оформити опіку на себе і це зробила його дружина. Фактично вона і є опікуном Іри. Від батьків у дівчинки залишилася квартира. (!)

Народити-не означає стати матір’ю. Історія маленької Аліни [su_button url=”https://www.odindoma.sumy.ua/region/naroditi-ne-oznachaie-stati-matir-ju-istorija-malenkoi-alini/”]ЧИТАТИ[/su_button]

Про ситуацію з юною сумчанкою ми дізналися від групи активних громадян. Активісти вирішили дізнатись всю правду в цій історії і домогтися справедливого покарання для опікуна, якщо та дійсно винна.

Поки невідомо, що сталося вдома і було це один раз або систематично, але дитина повідомила поліцейським, що її побила саме опікун.

На початку грудня, за рекомендацією медиків і служби у справах дітей, було прийнято рішення, що Іру слід відправити до Шостки в спеціалізовану дитячу установу для проходження психологічної реабілітації.

Але, за словами активістів, блювота у дівчинки не припинилася. Вони проконсультувались з одним із сумських педіатрів, який наполегливо не рекомендував відправляти дитину в інше місто до припинення симптомів захворювання. Але, в цей же час, медики в лікарні, де перебувала Іра, заявили, що вона здорова і не може більше знаходитись в лікувальному закладі.

Ми подзвонили в службу у справах дітей і там нам підтвердили, що історія дійсно має місце. Але на лікарів в службі вплинути не можуть, оскільки це не в їх компетенції.

Начальник відділу ювенальної превенції Сумської обласної поліції Сергій Тарасенко, в розмові з нами пояснив, що найближчим часом поліція прийме рішення щодо опікуна.

-Заява дівчинки зареєстрована. Там дійсно є проблема і після того, як все буде ретельно перевірено, поліція прийме рішення про ступінь порушення з боку опікуна. Ну а далі вже буде вирішувати суд. Що стосується Шостки, то дитина пройде реабілітацію і далі управління у справах дітей буде приймати рішення про її долю. У Шостку Іру супроводжує спеціаліст управління.

У понеділок, 2 жовтня, близько 12 години, Іру з лікарняної палати відвезли в Шостку. Але історія на цьому не закінчується. Ми будемо уважно стежити за розвитком подій.

Як вже було сказано, після смерті матері у Іри залишилася квартира. Активісти, серед яких є і юристи, дізналися, що у права на нерухомість ще ніхто не вступив. Вони побоюються, що опікун, який з легкістю зміг підняти руку на сироту, з такою ж легкістю може позбавити її і житла. Небайдужі до долі дівчинки сумчани, запевнили нас, що зроблять все можливе, щоб не допустити цього.

Далі буде…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *