Прикордонники Федір та Олександр в одній команді понад пів року. На початку листопада військовослужбовці Сумського прикордонного загону збили чотири безпілотники – два шахеди та ще стільки ж FPV-дронів.
“Ми висуваємось на точки, займаємо, маскуємось і як вже обставини наші, то далі вже працюємо, — розповідає прикордонник Федір. Нас 4 людини екіпажу, є кулеметник, який працює на ДШК, це 12,7 калібру. У нього сила кулі, яка летить 7 км. Ракети не зіб’єш, але БПЛА, дрони можна по ньому бити”.
Старший вогневої групи прикордонник Олександр спочатку служив на контракті, після мобілізації повернувся в цю частину до побратимів. Чоловік користується ручним кулеметом Калашнікова.
Читати також: Дев’ятьом військовослужбовцям посмертно присвоїли звання “Почесний громадянин міста Суми”
Розповідає, які прилади помічні для захисту кордонів: “У нас з’явився тепловізійний прилад. Вночі дуже гарно нам допомагає виявити повітряну ціль. Відстань, так щоб була ефективна відстань — 1000-1500 метрів. Далі вже просто куля полетить і все. В кожного є свої задачі, кулеметник – на ДШК, я, як старший групи – в мене така зброя. Є люди, які з прожектором, в іншій руці лазерна указка. Четверта людина підносить боєкомплект. Потрібно просто швидко працювати”.
За словами військових, в службі помічні реактивні навушники, бо додають звуку і прожектори. За допомогою останніх вони можуть бачити ситуацію в небі на кілометровій відстані.
“Складно виявити, якщо ми чуємо акустично, то ми просто чуємо. Треба зорієнтуватись у просторі, де летить, яка відстань до нас, висота. Якщо ти його побачив, де він летить, то простіше зорієнтуватись”, — говорить про свою роботу прикордонник Федір.
За словами військових, працюють переважно вночі. Щонайменше тричі за ніч мають виїжджати виконувати завдання. Вірять, що перемога за Україною.
Катерина Гладенко Тетяна Юхта suspilne.media