Вона хоче обігріти усіх захисників. Саме тому за будь-якої нагоди намагається всіляко допомогти хлопцям та дівчатам, які стоять на захисті нашої Батьківщиини. Тим паче, вже 9 років службу в лавах ЗСУ несе її молодша донька. Це все про Ольгу Чергенець, місцеву волонтерку, яка оголосила про збір картоплі на дрони.
Наче і вдома я живу, а душею – я там. Старші діти сваряться, а я по-іншому не можу. Донька моя там. Практично в кожного там діти. Кожен хоче, щоб дитина жива повернулася. Якщо ми не будем їм допомагати, хто тоді їм поможе, – говорить пані Ольга.
Жінка їздила по селах громади аби зібрати овочі, продати їх та купити дрон для військових. Це вже не перший такий збір, який організувала мама військовослужбовиці.
На мавік збираю, хлопці попросили “прошку”, а коштів практично немає. Ініціатива з’явилась, думаю, може картоплею хто поділиться, зберу. Донька в мене вже 9-й рік служить. Це важке питання. Я часто до неї їду, вже машинами відправляла 4 тони мінімум. А ще посилки шлю, телефонні дзвінки без кінця. Мавік буде в 47-му бригаду. Це вже другий, один раніше відправила, просять, це на наше прикордоння.
На заклик небайдужої жінки відгукнулися навколишні села громади. Першими були воронів і Клишки. Люди приносили картоплю і до приміщення старостату і до магазину. Забирали картоплю по дворах. Клишківський старостинський округ ніколи не залишається осторонь допомоги захисникам.
Третій рік війни, третій рік Клишки збирають і кошти на покупку дронів, мавіків, техніки. Раніше збирали овочі для харчування. А в цьому році Ольга Миколаївна проявила ініціативу зібрати картоплю. Жителі Клишок приймають в цьому участь, частково на території агрофірми Шевченко люди збирали, збирали в центрі. Цьогоріч великі проблеми в нас з урожаєм не тільки картоплі, а й усіх овочів. Тому що ви бачите, що були якісь надзвичайні природні катаклізми, це і приморозки, буря, град, потім два місяці жари. З картоплею великі проблеми. Але люди діляться картоплею и приймають участь у цій акції, – розповідає Віктор Долиняк староста Клишківського старостинського округу.
Не тільки картоплю давали селяни волонтерці, у машину складали домашнбїю консервацію, яка найближчою посилкою чи машиною вирушить до захисників. Картоплю, зібрану першого дня пані Ольга здала оптом закупівельникам. Завдяки небайдужим мешканцям назбирали чимало більше 600 кг. Картопляний челендж, ініційований жінкою, аби придбати дрони, триває.
Ми 12 200 грн з Воронежа і Клишок вторгували, слава богу. Хай по стільки б кожне село, може ж не збдінієм на кілограм картоплі. Потрібно 73 тис. грн, а в мене є 21 800.
Також до збору картоплі долучилося і село Собичеве. Аби якомога скоріше купити захисникам дрон також відкрито банку, на яку можна задонатити коштів і там самим допомогти придбати такий необхідний для захисту прикордоння девайс. Поповнити її можна, за посиланням privat24.ua/send/b434k або за номером картки 4149 4992 6072 7134