Сьогодні під час апаратної наради було обговорено питання щодо екологічного стану озера Чеха. Віктор Павленко, в. о. директора Департаменту інфраструктури міста запропонував побудувати колектор для скидання надлишків води з озера до річки Псел.

За його словами, під час забудови житлового комплексу “Еспланада” та 12 мікрорайону, рівень озера Чеха значно підвищився.  Тому Департаментом інфраструктури було надано листи до Регіонального офісу водних ресурсів Сумської області стосовно моніторингу рівня води в  озері Чеха. Віктор Павленко допускає необхідність побудови колектора для скидання надлишків води у річку Псел, приблизна довжина якого 300 метрів. Глибина, на якій будуть проводитися роботи – 7 метрів.

Олександр Лисенко, міський голова, доручив створити робочу групу щодо контролю гідробалансу водної системи міста та через місяць надати відповідь щодо необхідності встановлення колектора, окрім цього, розробити план щодо очищення річок Стрілка та Сумка- пише sumypost.com

У лісі біля Псла та Блакитних озер сміття стає все більше і більше (відео) [su_button url=”https://www.odindoma.sumy.ua/misto/u-lisi-bilja-psla-ta-blakitnih-ozer-smittja-staie-vse-bilshe-i-bilshe-video/” size=”4″]ЧИТАТИ[/su_button]

Я не претендую на статус фахівця або експерта, але більше 20 років проживши  біля  озера Чеха і досить часто там прогулюючись, займаючись спортом, можу з упевненістю заявити, що рівень води в озері став менше і набагато. І щороку води стає все менше.

Якщо хтось пам’ятає, раніше навесні і навіть частину літа, повністю обійти озеро було не можливо, тому що з боку Харківської доріжка була постійно під водою. Сьогодні з цим проблем немає.

Здається мені, що керівництво міста, всіляко сприяючи забудові 9-12 мікрорайонів, переслідує зовсім іншу мету. Точно ще не знаю яку, але те, що грошиків зароблять це 100%. Схиляюся до версії, що грунтові води, якими пов’язані озера, сильно заважають новобудовам. І там ще є вільна земля, де можна будувати. Але чим ближче до води, тим більше води в грунті. Фундамент деяких будинків свого часу фактично в воду забивали, бо в котлованах вода стояла.

Вирішити це питання можна і потрібно. Досить лише припинити робити з мікрорайонів банку зі шпротами! Дайте свободу прибережним зонам! І досить дурити людей. Це моя думка і з нею необов’язково погоджуватися.  Але вбити озеро не дам. Досить, ви і так вже багато “зробили”.

Краще б влада в Сумах більше і завчасно подбала про скидання зайвої води з вулиць міста під час сильних злив…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *