Серцево-судинні захворювання у всьому світі є головною причиною смертності серед населення. На жаль, Україна у цьому світовому рейтингу – один із лідерів. І якщо раніше проблеми з серцем асоціювали з віком 40+, то сьогодні статистика помітно «помолодшала».

Стрес, неправильне харчування, шкідливі звички та багато інших факторів негативно впливають на роботу серця. Задишка, прискорене серцебиття, стомлюваність, запаморочення, відчуття нестачі повітря – все це показники до негайного звернення до фахівця.

Сумчанам у цьому плані пощастило, оскільки КНП «Центральна міська лікарня» СМР нещодавно придбала сучасний комплекс виробництва відомої компанії Boston Scientific, призначений для лікування найскладніших форм порушення ритму серця (аритмій). Обладнання складається з двох апаратів – для проведення радіочастотної абляції (використовується для лікування передсердних тахікардій) та кріоабляції (для лікування найпоширенішої аритмії – фібриляції передсердь).

Станом на сьогодні, таке обладнання є у 10 державних медичних закладах по всій Україні, 4 з яких знаходяться у столиці.

Завідувач відділення інтервенційної кардіології, реперфузійної та інтенсивної терапії КНП «Центральна міська лікарня» СМР Денис Устименко детальніше розповів про методику лікування аритмії.

-Є два види аритмії – брадикардія, коли пульс зменшується, та тахікардія, коли серцебиття прискорюється. У нормі пульс у людини має бути 60-90 скорочень за хвилину. Так ось абляція – це процедура, розрахована на лікування саме тахікардії. Якщо є підозра на тахікардію, слід звернутися до сімейного лікаря, щоб він виписав направлення до кардіолога, або безпосередньо звернутися до фахівця. Пацієнт обов’язково зробить кардіограму. На жаль, оскільки аритмія може бути непостійною, кардіограма не завжди показує наявність цього захворювання, оскільки протягом тих 10-15 секунд, коли проводиться діагностика, серце може працювати нормально. У такому разі пацієнта направляють на холтер-моніторинг. Це спеціальне обладнання, яке кріпиться на пояс, а до грудної клітки підключаються електроди. Протягом 1-3 днів фіксується робота серця, після чого вивчаються результати та визначається, яка саме тахікардія у людини. Справа в тому, що різновидів тахікардії багато і, відповідно, лікування різне.

-У нас є обладнання для проведення радіочастотної абляції, – продовжує  завідувач відділенням. -Через стегнову вену пацієнту прямо в серце заводиться катетер, після чого проводиться механізм провокування аритмії. Таким чином ми отримуємо більш точні результати і бачимо, де саме розташоване вогнище, яке є причиною аритмії. За допомогою цього ж катетера проводиться так звана аплікація – припікається ділянка, яка викликає аномалії в серцевому ритмі. У результаті абсолютна більшість пацієнтів назавжди забувають про аритмію, яка в них була.

На жаль, не всі лікарі первинної та вторинної ланок знають про можливості таких нових методик і не направляють пацієнта на лікування, а виписують йому ліки, які він п’є все життя, хоча може позбавитися своєї проблеми раз і назавжди.

Довідкова інформація

Не всі тахіаритмії можна вилікувати за допомогою радіочастотної абляції або кріоабляції, ці методи мають свої переваги та обмеження. Вибір залежить від багатьох факторів, але у разі застосування дозволяють позбутись симптомів одразу після операції. Це чудова можливість для сумчан, що мають проблеми з серцевим ритмом.

Консультацію щодо лікування можна отримати у відділенні інтервенційної кардіології КНП «Центральної міської лікарні» СМР або у лікаря-кардіолога поліклінічних підрозділів.

Запис за телефонами:

+38(0542) 701-300, кол-центр

+38(066) 267-68-22, завідувач відділення інтервенційної кардіології

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *