Графа “перерахунок” з’явилась у січневих платіжках абонентів “Сумигаззбуту”. Окремим з них нарахували надлишкові близько півтисячі гривень. У “Сумигаззбуті” пояснюють – сталась помилка. Як споживачам діяти у таких випадках, далі у матеріалі.
У платіжці від “Сумигаззбуту” за січень, яку отримала пані Наталія, окрім зазначеної суми за витрачені кубометри газу, з’явився пункт – перерахунок. Відповідно до якого жінка ніби то має сплатити ще 500 гривень.
“Чи це у січні, чи це за минулий рік – нічого не написано, просто вказана сума, яка додана до загальної суми про сплату. Я подзвонила контролеру. Вона не надала роз’яснень, сказала, що це можливий перерахунок різниці між 9,90 і 6.99 грн, як вказано в квитанції. По суті я їй повірила, і готова була сплатити цю суму, але почала далі телефонувати й виявилося, що така сума 503 грн 28 коп., як у мене – у моєї мами, хоча вона спожила більше кубів природного газу, ніж я”, – розповіла мешканка будинку на вул. Сумська, 14 Наталя Панченко.
Таку ж платіжку із перерахунком у 500 гривень отримав лебединець Михайло Сіньков, вказану суму, чоловік говорить – не сплачував.
“Тільки в цьому місяці прийшов перерахунок, але я на телефон отримав СМС і там саме вказана сума без переплати, тому я так і заплатив”, – каже абонент “Сумигаззбуту” Михайло Сіньков.
Ще одна споживачка газу від “Сумигаззбут” Людмила Харитонова каже, що у неї кошти вираховуються автоматично і зайві також зняло.
“У мене “Ощадбанк” вираховує кошти. Платіжка прийшла, вирахували разом з переплатою”, – говорить жінка.
У “Сумигаззбуті” називають цю ситуацію – помилкою і радять не сплачувати. Якщо ж кошти таки перерахували, – їх зарахують як переплату за лютий, або можна звернутись до відділення і повернути їх.
“Ми зараз з’ясовуємо, чому так сталося. Клієнтів запрошуємо на звірку до клієнтського центру або наших контактних точок. Також, можливо, розрахувати самостійно суму до сплати виходячи з фактично спожитого газу за січень і ціни природного газу 6,99 грн. Також, можливо скористатися будь-яким онлайн сервісом 104.UA, будь то особистий кабінет або мобільний додаток”, – зазначила начальниця відділу продажу фізичним особам ТОВ “Сумигаззбут” Ольга Федоренко.
Читати також: АТ «Сумиобленерго» має намір припинити розподіл електроенергії АТ «Сумське НВО» за борги
У подібних випадках, адвокат Гіві Дзандзава, радить не поспішати сплачувати усю суму у платіжці.
“На мій погляд, в такому разі доцільним для облгаззубу буде розмітити повідомлення на своєму сайті. Якщо ви вважаєте, що цей перерахунок є необґрунтованим, ви повинні звернутися з відповідною скаргою та вимогою зробити повторний перерахунок. Також, для захисту ваших прав ви можете звернутися з відповідною скаргою до НКРЕКП про порушення ліцензійних умов облгаззбутом. Якщо ви сплатили кошти, а потім помітили в платіжці, якісь перерахування, які ви вважаєте необґрунтованими, треба звернутися із заявою про повернення коштів, в якій просити повернути кошти за неспожитий газ”, – говорить адвокат Гіві Дзандзава.
“Сумигаззбут” на Сумщині обслуговує близько 380 тисяч споживачів. Скільком з них прийшла платіжка з переплатою на підприємстві поки не з’ясували.