Тридцять молодих людей з різних куточків України протягом п’яти днів ремонтували молодіжний центр у Свеській громаді на Сумщині, що за 13 кілометрів від кордону з РФ.
Віталій — один із тих, хто відгукнувся на заклик допомогти у відбудові центру. Хлопець родом з міста Маріуполь. Говорить, йому було не страшно їхати в прикордонне селище.
“Ще під час блокади Маріуполя ми з другом хотіли розгрібати завали. Робота не важка, це в основному шпаклювання та фарбування”, – розповів учасник проєкту Віталій.
Без вагань погодився на подорож у Свесу і полтавчанин Дмитро. Хлопець говорить, що розуміє необхідність відбудови країни та радий брати в цьому участь.
“Небезпека скрізь. Так, вона тут трохи більша. У мене батько воює, якщо він не боїться, то чому я маю боятися? Тим паче, що я спускаюся в укриття, дотримуюся всіх правил безпеки”, — запевнив учасник проєкту Дмитро.
Вікторія приїхала з Дніпра. За п’ять днів роботи дівчина опанувала багато будівельних навичок.
“Спробувала себе на різних фронтах роботи: перший день я шпаклювала – це було цікаво. Потім і до останнього дня фарбувала, а сьогодні оббиваю стіни у спортзалі”, — сказала учасниця проєкту, Вікторія.
За словами координаторки проєкту Юлії Гукаленко, до Свеси приїхали волонтери з семи областей України. Організатори надали їм будівельні матеріали, а ті власними силами провели ремонт у приміщенні місцевого молодіжного центру.
“З’їхалися тридцять молодих людей віком від вісімнадцять до тридцяти п’яти років, двадцять учасників були з інших регіонів України: Київської, Херсонської, Запорізької, Полтавської, Дніпропетровської, Житомирської, Вінницької та Сумської областей. Протягом всіх п’яти днів ми займались відновленням молодіжного центру “Start” Свеського центру культури і дозвілля”, — розповіла Юлія Гукаленко.
Заступник селищного голови Свеси Роман Лукаш також працював з молоддю. Чоловік згадує: про молодіжний простір у Свесі мріяли останні два роки. Завдяки проєкту мрію вдалось втілити в життя.
“Вчора стали підраховувати кількість виконаної роботи й порахували, що лише в коридорі було поштукатурено близько двохсот квадратних метрів, пофарбовано багато стін, а якщо взяти до уваги ще приміщення самого молодіжного центру, то це буде ще більше. За допомогою ГО «Простір рівних можливостей» це приміщення буде устатковане меблями та іншими дуже цікавими речами”, — сказав чоловік.
Наступний подібний обмін відбудеться в Ямполі на Сумщині, де волонтери мають намір відремонтувати укриття центру дозвілля.