Кабінет Міністрів затвердив ціну та умови приватизації будівельної компанії “Укрбуд” та найбільшого виробника фосфатних добрив держпідприємства “Сумихімпром” (Суми). Про це повідомило Міністерство економіки, передають Українськi Новини.
“Пакет акцій Державного акціонерного товариства “Будівельна компанія “Укрбуд” виставлять на приватизацію зі стартовою ціною 262 646 000 гривень. Стартова ціна пакета акцій публічного акціонерного товариства “Сумихімпром” – 1 158 050 202 грн. Обидва активи входять до переліку великої приватизації. Їх продаж відбудеться через електронний аукціон у системі “Прозорро.Продажі”, – йдеться у повідомленні.
Перший заступник міністра економіки Олексій Соболев зазначив, що уряд послідовно рухається у напрямку зменшення ролі держави в економіці й продовжує велику приватизацію.
“Згідно з умовами приватизації, затвердженими урядом, новий власник “Сумихімпрому” буде зобов’язаний інвестувати щонайменше 150 мільйонів гривень у модернізацію та технічне переоснащення підприємства”, — наголосив Соболев.
Відповідно до затверджених умов, нові власники пакетів акцій “Укрбуду” та “Сумихімпрому”, повинні:
- зберегти профіль діяльності підприємств;
- упродовж 6 місяців погасити борги із заробітної плати та перед бюджетом;
- ліквідувати заборгованість “Сумихімпрому” перед Пенсійним фондом;
- погасити прострочену кредиторську заборгованість;
- гарантувати дотримання трудових прав працівників та не допустити їх звільнення протягом перших шести місяців;
- спрямувати дивіденди до державного бюджету за результатами діяльності у 2024 році та до моменту продажу в 2025 році.
Мінекономики зазначає, що у 2024 році торги з великої приватизації принесли бюджету майже 6,5 млрд гривень, найдорожчим приватизаційним лотом стала Об’єднана гірничо-хімічна компанія – переможець сплатив за неї майже 3,9 млрд гривень.
Як повідомляли Українські Новини, у вересні 2024 року Кабмін включив до переліку обʼєктів великої приватизації 100% акцій будівельної компанії “Укрбуд”.
“Будівельна компанія “Укрбуд” є однією з компаній, пов’язаних з іншою юридичною особою – “Українською державною будівельною корпорацією “Укрбуд”. Президентом держкорпорації “Укрбуд” протягом 2010-2016 років був колишній депутат Верховної Ради Максим Микитась, він побудував власний приватний будівельний бізнес, використовуючи бренд державної компанії.
При цьому “Будівельна компанія “Укрбуд”, передана на приватизацію, займалася переважно промисловим будівництвом.
ПАТ “Сумихімпром” – одне з найбільших вітчизняних підприємств з випуску складних мінеральних добрив, двоокису титану, сірчаної кислоти та інших видів продукції неорганічної хімії.
За даними Фонду державного майна (ФДМУ) до державного бюджету України 2024 року від приватизації надійшло 11,1 млрд гривень.